cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung a72 yakınlık sensörü problemi

(Topic created on: 04-09-2022 10:01 AM)
476 Views
Mustadm
Active Level 4
Options
Galaxy A

Evet cihazhızm da yakınlık sensörü problemi var cihaz iki haftalık acaba güncelledikten sonramı oldu bilmiyorum sorunu anlatacak olursam cihaz elimdeyken arama geldiğinde veya arama yaptığımda sensör çalışıyo ekran kararıp açılıyo sıkıntı yok ama cihaz cebimde iken arama geldiğinde cebimden çıkarıp aramayı yanıtladığımda direk ekran kararıyor arama bitincede açılmıyor güç tuşuna basmam gerekiyo telefonu sıfırladım düzenleme di ekran koruyucu yok kılıfı da söküp denedim yine aynı android 12 ye güncelledim cihazı aldığım gün güncelledim android 12 ye 

Mustadm
Active Level 4
Galaxy A
Bide şu var cebimden çıkarıp aramayı açtığı da ekran kararıp arma bittiğinde güç tuşuna bastığımda direk ana ekran açılıyor baya bi gübenlik açığı bu
0 Likes
Ankax
Expert Level 1
Galaxy A
Yazılımsal olmayada bilir bende A51 var çalışması normal servise kontrol ettirin belki sensör arızalıdır
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Mustadm,

Samsung onaylı olmayan ekran koruyucu ve kılıf kullanıyorsanız yakınlık sensörünün doğru çalışmasına engel olabilir. Çıkartıp tekrar deneyiniz.

Sorun devam ediyorsa Samsung Members uygulamasındaki Donanım Testi üzerinden sensör testi yapmanızı rica ederiz. Donanımsal bir sorun gözükmüyorsa incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımını kontrol ederek uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD​

0 Likes
Mustadm
Active Level 4
Galaxy A

Evet cihazhızm da yakınlık sensörü problemi var cihaz iki haftalık acaba güncelledikten sonramı oldu bilmiyorum sorunu anlatacak olursam cihaz elimdeyken arama geldiğinde veya arama yaptığımda sensör çalışıyo ekran kararıp açılıyo sıkıntı yok ama cihaz cebimde iken arama geldiğinde cebimden çıkarıp aramayı yanıtladığımda direk ekran kararıyor arama bitincede açılmıyor güç tuşuna basmam gerekiyo telefonu sıfırladım düzenlemedi ekran koruyucu yok kılıfı da söküp denedim yine aynı android 12 ye güncelledim cihazı aldığım gün güncelledim android 12 ye 

Bu sorun telefonu sessize alınca düzeliyo Sessize alınca düzeliyo ne kadar saçma
0 Likes
Mustadm
Active Level 4
Galaxy A
Ya çok can sıkıcı biri beni arıyo telefonu cebimden çıkarıyorum ekran direk kararıyo arama bitincede açılmıyo güç tuşuna basıp açmam gerekiyo xiaomiden samsung a geçtim bu kadar rezillik görmedim sürekli hata raporu hata raporu göndermedimmi sanıyosun hep aynı cevap hrp aynı cevap bu kadar ufak ayrıntılarda hata yapıyorsa samsung tam bi çöp başka bişey değil one ui 4.1 gelipte düzelmezse sataıcam bu lanet cihazı ssmsung pişmanlıktır
0 Likes
Mustadm
Active Level 4
Galaxy A
Senin gözlerin iyi görmüyo galiba kılıf ekran koruyucu yok telefon ayrıca bir çuval para vverip böyle saçma bi hata olması hayret verici sen güç tuşuna basmaya devam et ayrıca ekran karardıltan sonra parmak izi çalışmıyo
0 Likes
Mustadm
Active Level 4
Galaxy A
Ama bu kararma olayı tel sessize aldığımda düzeliyo nedense
0 Likes
Mustadm
Active Level 4
Galaxy A
Çok saolun ama sensör bozukmudur sizce bozuk olsa hiç çalışmaması lazım ama elimdeyken çalışıyo cebimden çıkarıp aramayı cevapladığımda çalışmıyo
0 Likes
Mustadm
Active Level 4
Galaxy A
Benim burdaki herşey normal sensör yazanda normal demekki yazılımsal bir şey inşallah geçer
0 Likes
Mustadm
Active Level 4
Galaxy A
Aslında cihaz çok akıcı kamerada iyi başka bi sorun yok sade bu var
0 Likes