cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung a72 yakınlık sensörü problemi

(Topic created on: 04-09-2022 04:41 AM)
783 Views
Mustadm
Active Level 4
Options
Galaxy A

Evet cihazhızm da yakınlık sensörü problemi var cihaz iki haftalık acaba güncelledikten sonramı oldu bilmiyorum sorunu anlatacak olursam cihaz elimdeyken arama geldiğinde veya arama yaptığımda sensör çalışıyo ekran kararıp açılıyo sıkıntı yok ama cihaz cebimde iken arama geldiğinde cebimden çıkarıp aramayı yanıtladığımda direk ekran kararıyor arama bitincede açılmıyor güç tuşuna basmam gerekiyo telefonu sıfırladım düzenleme di ekran koruyucu yok kılıfı da söküp denedim yine aynı android 12 ye güncelledim cihazı aldığım gün güncelledim android 12 ye 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Mustadm,

Samsung onaylı olmayan ekran koruyucu ve kılıf kullanıyorsanız yakınlık sensörünün doğru çalışmasına engel olabilir. Çıkartıp tekrar deneyiniz.

Sorun devam ediyorsa Samsung Members uygulamasındaki Donanım Testi üzerinden sensör testi yapmanızı rica ederiz. Donanımsal bir sorun gözükmüyorsa incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımını kontrol ederek uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD​

View solution in context

0 Likes
20 Comments
Furkan_A52
Active Level 3
Galaxy A
Kardeş aynı sorun bende de var tam olarak aynısı yazilimsal galiba
0 Likes
Mustadm
Active Level 4
Galaxy A
Cihaz elindeyken çalışıyo cebinden çıkrıp aramayı açtığında direk ekran kararıyomu sendede
0 Likes
Furkan_A52
Active Level 3
Galaxy A
Evet maalesef
0 Likes
Mustadm
Active Level 4
Galaxy A
Yaa arkadaş redmi note 8 prodan geçtim tmm note 8 prodadada hatalar vardıda bu kadar gözle görülür göze batan hatalar yoktu inşallah pişman olmam
0 Likes
Furkan_A52
Active Level 3
Galaxy A
4.1 güncellemesi gelecek yakın zaman da umarım düzelir bu sorun
0 Likes
Mustadm
Active Level 4
Galaxy A
İnşaallah düzelir yoksa samsungu satıp tekrar xiaomiye geçicem
0 Likes
Furkan_A52