Highlighted
Active Level 6

Selam arkadaşlar internette şöyle bir bilgiye rastladım cihazı şarj ederken ve normal kullanım sırası kılıf ile kullanmak cihaza zarar verir diyordu acaba bu bilgi ne kadar doğru gerçekten kılıf ile kullanmak cihaza zarar verir mi Ben silikon kılıf kullanıyorum

1 KABUL EDİLEN ÇÖZÜM

Kabul Edilen Çözümler
Highlighted
Active Level 3

Kılıfla kullanmak zararlı olsa Samsung neden orijinal kılıf üretsin ki? Bence mantıksız. Şarj ederken kılıfın çıkarılması normal, telefonun ısınmasını azaltmak için. Zaten piyasadaki kılıflar 2019 A Serisine bayağı zarar veriyor ama orijinal kılıflarda sıkıntı yok bence.

Çözümü orijinal iletide görüntüle

Yanıtla
Yükleniyor...
22 Yorum
Highlighted
Active Level 8
şimdiki samsung cihazları kılıf kullanırken leke oluyor soyuluyor kullanmasak ne hale gelir Allah bilir
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Aynen onu ben de duymuştum Ben Galaxy Tab a SM t290 kullanıyorum ve arka taraf ve kenarlar Metal çizilmemesi ve soyulmaması için kılıf kullanıyorum ama bilmiyorum bu bilgi gerçek mi acaba
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Active Level 3

Kılıfla kullanmak zararlı olsa Samsung neden orijinal kılıf üretsin ki? Bence mantıksız. Şarj ederken kılıfın çıkarılması normal, telefonun ısınmasını azaltmak için. Zaten piyasadaki kılıflar 2019 A Serisine bayağı zarar veriyor ama orijinal kılıflarda sıkıntı yok bence.

Çözümü orijinal iletide görüntüle

Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Tabii Evet sen de haklısın
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Active Level 6
Aslında bu bilgi tam anlamıyla doğru;
Samsung yeni pil teknolojisi Lityum İyonlu piller kullanıyor ve bu pillerin ömrü bulundukları ortamdaki sıcaklığa bağlıdır. Yani eğer biraz fazla sıcak bir ortamdaysa pil normalden daha çabuk bozulur. Telefonlar şarjdayken ısınırlar, bu normaldir ve kılıflar telefon şarjdayken ısınan telefonun yaydığı ısıyı dışarı aktarmasına engel olur. Telefon daha çok ısınır ve bu da bataryaya az da olsa zarar verir, asıl sorun bu şekilde sürekli şarj etmek. Yani kılıf takılıyken şarj etmek doğru değildir. Buna bütün kılıflar dahil.
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Yeni olan teknoloji Lityum polimer. Sıcağa duyarlı olan piller lityum iondur. Telefonlar ısındığı zaman bir soğutma işlemi yapmazlar çünkü cihaz içerisinde soğutmaya yönelik bir donanım yoktur. Telefon ısınınca işlemci, ram gibi donanımların kullanımını düşürür bazen kapatabilir. Bu nedenle telefon yavaşlar. Kılıf ile kullanmak aşırı yoğun kullanım olmadığı sürece telefonda bir soruna neden olmaz
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Ben Alphatürke sormuştum yeni olan batarya türü lityum iyon demişti
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Samsung cihazıma Lipo pil koyduğun için teşekkürler
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Active Level 6
merhaba dostum öncelikle nasılsın şimdi AEX51 cihazı kılıfla kullanmak zararlı değil ekstra kullanımda yere düşmelerde cihazının çizilmesini engeller
Yanıtla
Yükleniyor...