cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

kılıf

(Topic created on: 10-23-2020 05:33 PM)
442 Views
ÆX51
Expert Level 5
Options
Tabletler

Selam arkadaşlar internette şöyle bir bilgiye rastladım cihazı şarj ederken ve normal kullanım sırası kılıf ile kullanmak cihaza zarar verir diyordu acaba bu bilgi ne kadar doğru gerçekten kılıf ile kullanmak cihaza zarar verir mi Ben silikon kılıf kullanıyorum

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Anonymous
Not applicable
Tabletler

Kılıfla kullanmak zararlı olsa Samsung neden orijinal kılıf üretsin ki? Bence mantıksız. Şarj ederken kılıfın çıkarılması normal, telefonun ısınmasını azaltmak için. Zaten piyasadaki kılıflar 2019 A Serisine bayağı zarar veriyor ama orijinal kılıflarda sıkıntı yok bence.

View solution in context

22 Comments
SamsungAAA51
Active Level 10
Tabletler
şimdiki samsung cihazları kılıf kullanırken leke oluyor soyuluyor kullanmasak ne hale gelir Allah bilir
ÆX51
Expert Level 5
Tabletler
Aynen onu ben de duymuştum Ben Galaxy Tab a SM t290 kullanıyorum ve arka taraf ve kenarlar Metal çizilmemesi ve soyulmaması için kılıf kullanıyorum ama bilmiyorum bu bilgi gerçek mi acaba
Solution
Anonymous
Not applicable
Tabletler

Kılıfla kullanmak zararlı olsa Samsung neden orijinal kılıf üretsin ki? Bence mantıksız. Şarj ederken kılıfın çıkarılması normal, telefonun ısınmasını azaltmak için. Zaten piyasadaki kılıflar 2019 A Serisine bayağı zarar veriyor ama orijinal kılıflarda sıkıntı yok bence.

ÆX51
Expert Level 5
Tabletler
Tabii Evet sen de haklısın
AlperA10s
Active Level 9
Tabletler
Aslında bu bilgi tam anlamıyla doğru;
Samsung yeni pil teknolojisi Lityum İyonlu piller kullanıyor ve bu pillerin ömrü bulundukları ortamdaki sıcaklığa bağlıdır. Yani eğer biraz fazla sıcak bir ortamdaysa pil normalden daha çabuk bozulur. Telefonlar şarjdayken ısınırlar, bu normaldir ve kılıflar telefon şarjdayken ısınan telefonun yaydığı ısıyı dışarı aktarmasına engel olur. Telefon daha çok ısınır ve bu da bataryaya az da olsa zarar verir, asıl sorun bu şekilde sürekli şarj etmek. Yani kılıf takılıyken şarj etmek doğru değildir. Buna bütün kılıflar dahil.
EndlessTDA10
Active Level 7
Tabletler
Yeni olan teknoloji Lityum polimer. Sıcağa duyarlı olan piller lityum iondur. Telefonlar ısındığı zaman bir soğutma işlemi yapmazlar çünkü cihaz içerisinde soğutmaya yönelik bir donanım yoktur. Telefon ısınınca işlemci, ram gibi donanımların kullanımını düşürür bazen kapatabilir. Bu nedenle telefon yavaşlar. Kılıf ile kullanmak aşırı yoğun kullanım olmadığı sürece telefonda bir soruna neden olmaz
ÆX51
Expert Level 5
Tabletler
Ben Alphatürke sormuştum yeni olan batarya türü lityum iyon demişti
ÆX51
Expert Level 5
Tabletler
Samsung cihazıma Lipo pil koyduğun için teşekkürler
Tabletler
merhaba dostum öncelikle nasılsın şimdi AEX51 cihazı kılıfla kullanmak zararlı değil ekstra kullanımda yere düşmelerde cihazının çizilmesini engeller