cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

samsung servis

(Topic created on: 06-20-2020 12:45 AM)
441 Views
mehmet059
Active Level 4
Options
Galaxy A

Arkadaşlar iyi geceler 1 aylık a71 telefonum şarj almıyor başka telefon markalarının hızlı şarj aletlerini denediğim zaman normal şarj alıyor sorun bataryadamı yoksa teldemi bilgim yok 2 ucu  type c kablo bulmak zor telefonu servisemi vermem gerekiyor servis için yorumları okuduğumda sıkıntı yeri yapıyolar ama 5 tanede yeri bozuyolar gibi yorumlar okuyorum telefonu alabilmek için gece gündüz calıstim korkuyorum bisey olcak diye

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba mehmet059,

Ben Yeşil, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile tekrar deneyiniz. Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

14 Comments
CagatayKutuk
Active Level 7
Galaxy A
dediğiniz gibi başka kablolar ile normal şarj alıyorsa sorun kablodadır
mehmet059
Active Level 4
Galaxy A
tamam ama huawei telefonun hızlı şarj aletine taktığım zaman teli hızlı sarj özelliği acik olmasina rağmen normal şarj oluyo benim şarj aletindw hiç olmiyo ve samsung şarj aletimi evden başka hiç bir yerde ve darbe almadan kullandım
CagatayKutuk
Active Level 7
Galaxy A
huawei şarj aletiyle normal hızda şarj etmesinin nedeni aynı fast charge adaptör uyumsuzluğundan kaynaklanır zaten bence alternatif bir type-c şarj aleti bulup onunla denemenizi öneririm. orjinal bulmanız batarya açısından da daha sağlıklı olacaktır.
mehmet059
Active Level 4
Galaxy A
yeni bir şarj aleti alıp deniyim bi inşallah şarj aletindedir sıkıntı yorumun için teşekkür ederim
CagatayKutuk
Active Level 7
Galaxy A
yüksek ihtimal öyledir rica ederim.
Ankax
Expert Level 1
Galaxy A
İmkan varsa servise elden teslim etmeniz genelde 1gün gibi kısa bir sürede çözüyorlar
mehmet059
Active Level 4
Galaxy A
tekirdağ-çorlu ilçesinde ikamet ettiğim için uzak kalıyor bana
CagatayKutuk
Active Level 7
Galaxy A
tekirdağ merkezdeyim bende
Ankax
Expert Level 1
Galaxy A
Kargo ile git gel en az 3-4 günü buluyor bir de bazen sorunu çözmeden gönderiyolar o yüzden istanbul servisini önermiyorum en yakın servisi arayıp sorun kaego kabul ediyolar mı birdekargo numarası veriyolar mı