cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A54 Bir süre daha Devam Eden Bulanık ve Sorunlu Kamera 🤦‍♂️

(Topic created on: 2 weeks ago)
185 Views
CoderA
Active Level 4
Options
Galaxy A
Merhabalar canımı sıkan hala aynı yerde duran arızanın hala çözülmüş değiller.

Telefonumu yeni aldığım günden beri kamera sorunu bir süreliğe **bleep** etmemiştim de belki sarsıntıdan böyledir dedim. Zaman içinde devam dikkatimi çekmeye başladı bu sorun normalde bu kafayı takmamam gerekiyor da. 

En sağ yerindeki bir Şerit şeklinde yukarıdan aşağıya doğru bulanık çizgisi var. Ama bu bulanık çizgisi sabah ve öglen saatlerde (Güneşli ve Bulutlu Havalar dahil) Benim kamera fotoğrafçılığımı etkiliyor. 

Çekilen fotoğraf sanki bir leke kalıyor bunlar oluşan bulanık çizgiler yazılımla silemem. Az sonra göstereceğim resimleri çok dikkatimi çekilen ve 12 mp ve 50 mp fotoğrafları ekliyorum. Çekilen fotoğraf hiç bir yerini değiştirmeden çekildi.

Fotoğraf farkları gösteren uygulamayı yükledim ve sizi dikkatini çekmeni istiyorum.

image

image

image

Benim dikkatimi çeken şey şu. Bu arızanın sadece gölgede, evde, normal ışık falan çıkmazken. Gökyüzü ışığından alan ışıkta çektiğim anda şerit şeklinde bulanık çıkması. Fotoğrafları bulutlu bir havada çekmek için kullanıyorum.

Ancak... Samsung yetkili servisi Gösterdiğim gibi cihazımın yazılımı sıfırlamamız gerek denildi bozuk olabilir diye sıfırlandı ve hava biraz karanlık olduğu için tekrar test edemedim.

Yarın tekrar kamerayı test edip aynı sorun devam edince tekrar servise uğrayıp aynı sorun devam ettiğini söyledim. Yetkili eleman telefonumu alıp ona göstermek için yukardaki servis personele göstermişler dediler ki yapay zeka görüntüyü bozuyor dedi. 

Yapay zekayı kapattı hava gayet iyi iken tekrar test ederken aynı şerit şeklinde bulanık devam ediyor.

Sonra yetkili eleman telefonu servise inceleme yapsın diye kayıt oluşturdu yanında da arızanın ve müşteri talebi de yazıldı ve yedek ikame cihaz da aldım 5 saat sonra cihaz incelendiği yazılımdan haberim oldu.

Ertesi gün servis için telefona ve whatsapp yoluyla aradım cihaz problem olmadığını ve onarımı iptal ettiği bilgisine ulaştım. Elemanda tekrar konuştuğumda onun makinesi var test etmiş hiçbirşey sorun yok demiş.

Normalde adamlara ve başına iş açmak istemem de onların da profesyonel olunca bizde haksız duruma düşmek istemedim.

Suan da ne yazık ki elimde a54 var ve düzgün 50 mp kamera kullanamıyorum. Bu da yapacağım projemi etkiliyor. Zaman geçtikçe yapacağım projem boşa gidiyor... 

16 Comments
Siyah
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba CoderA,

Doğrudan Mesaj ile iletişim bilgilerinizi bize iletebilirseniz, konuyu detaylı olarak inceleyip, size yardımcı olmak isteriz.

Teşekkürler.
MOD

CoderA
Active Level 4
Galaxy A
Sizi Doğrudan Mesaj ilettim ancak geri dönüş almadım sanırım.
0 Likes
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy A
Sanırsam Kamera Sensöründe Bir hasar Var servise Gitmeniz gerekli. 😊

Servistekilerinde Acilen ilgilenmesi gerekli,
A54 ile hiç Bu sorunu yaşamadım.
0 Likes
CoderA
Active Level 4
Galaxy A
Cihazı götürdüm servis elemanda bir sorun bulamayıp geri verildi. :(
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy A
Şimdi Düzenledim yorumu.😊
Anladım, Hakkınızı Arayın değişik bir sorun, Birde Farklı bir servis yerine götürmeyi deneyin. Her servis aynı değil maalesef.
0 Likes
CoderA
Active Level 4
Galaxy A
Bulunduğum şehir de tek bir samsung yetkili servis var. Ondan başka servis yok. Ne yazık ki.
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy A
Acaba Başka İle Geçip Götürme şansınız Yokmu, Belki yardımı Dokunur.
0 Likes
CoderA
Active Level 4
Galaxy A
Oda düşük ihtimal. Ama elimde fırsat geçince götüreyim sorun değil tamam fakat benim işim güçüm var bunları fazla uğraşmak istemiyorum ki
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy A
Anlıyorum sizi Ama Bu sitemler Değil Kamera Bazlı Bir sorun. Oradakiler nasıl anlamadılar Hayret ediyorum. 😊
0 Likes