cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

ACİL YARDIM!!

(Topic created on: 12-08-2023 10:05 PM)
227 Views
QENZO
Active Level 6
Options
Galaxy A

Arkadaşlar telefonumu silerken içine ıslak mendilin köpüğü kaçtı sonra da nem algılandı uyarısı verdi. Telefon şuan tamamen kapalı ve şarj olmuyor nem uyarısı veriyor ne yapmalıyım yardım edin lütfen.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Isaac_S22
Active Level 5
Galaxy A
öncelikle telefonun modeli ney?
suya toza dayanılı ise hiç bir şey yapmana gerek yok. servisten başka yerde tarim edildiyse durum değişiyor tabiki. nem gidinci uyarıyı keser sarj olmaya başlar. sıcak yerde tut daha çabuk gider uyarı. sarj olmama nedeni ise telefonun kendini korumaya alması

View solution in context

0 Likes
15 Comments
Kerem_35
Active Level 9
Galaxy A
Kurumaya bırak bir kaç saat sıvınin dışarı akabileceği pozisyonda tut
QENZO
Active Level 6
Galaxy A
İçi tamamen kuru ama
0 Likes
Kerem_35
Active Level 9
Galaxy A
Nereye aktı sıvı
0 Likes
QENZO
Active Level 6
Galaxy A
Şarj soketine
0 Likes
Kerem_35
Active Level 9
Galaxy A
Telefonu kapat kurumaya beklet soketi ağzına yaklastir cok güçlü yapmadan ağzınla hafif suyu çekmeye calis istersen veya süpürge vs ama superge kullanirsan çok yaklaştırma parçaları sökersin. Soğuk fönde oluyodu sanirim ama emin değilim ondan.
BlackOrchid
Active Level 2
Galaxy A
Fön makinesi ile kurut 4-5 dakikadar kuru görünebilir ama içine kaçtıysa içi nemli kalmış olabilir benimde başıma geldi aynısı dediğimi yaptıktan sonra bir problem kalmadı
0 Likes
QENZO
Active Level 6
Galaxy A
Ama baktım şarj soketine fon tutmak iyi değilmiş
0 Likes
BlackOrchid
Active Level 2
Galaxy A
1 sene oldu bu olay başıma geleli bir sıkıntısını görmedim canavar gibi de şarj oluyor 😀
0 Likes
Galaxy A
Ters şekilde pirinç içine bırak,1 gün kalsın.Sonra acılırsa yedek al sıfırla eger düzelmezse.