cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A21s parmak izi sensörü sorunu

(Topic created on: 07-31-2022 02:36 AM)
153 Views
Eray1625
Active Level 1
Options
Galaxy A

A21s cihazinda parmak izi sensörü sorunu oluştu.  Testi yapincada olmuyor. Arkadaşımin telefonuda ayni. Ondada ayni sorun var. Kronik sorunmudur bu acaba ? 

#a21s #parmakizi #sensör 
3 Comments
Solution
Galaxy A
Merhaba

Hayır, kronik bir sorun değil. Kronik olması için binlerce kişi tarafından yaşanmış olmalı.

Konu hakkında "Parmak izi kalibrasyonu" işlemini deneyebilirsiniz.

Samsung Members>Destek>Tanılama>"Parmak izi" bölümünü kontrol edebilirsiniz. Parmak izi tarayıcısı normal olarak çalışıyorsa parmak izinde bir sıkıntı yok demektir. Yazılımsaldır. Ama sizde bir sıkıntı varmış.

Dediklerimi uyguladıktan sonra, bir kez daha kontrol edin Parmak izini.

Sorun varsa (ki evet, var) eğer aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

- Cihazınızda yer alan "Parmak İzi" sensörünün temiz olduğundan emin olun.
- Cihazınızdaki herhangi bir aksesuarın parmak izi sensörünü engellemediğinden emin olun.
- Cihazınıza parmak izinizi tanımlatırken bir hata oluşmuş olabilir. Kayıtlı olan parmak izlerini kaldırarak, yeniden parmak izinizi tanımlatabilirsiniz.

Ardından Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından Hata Raporu gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Gelen cevaba göre yapılması gerekenleri yaparsınız.

Hata raporu göndermek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Ayrıca yazılımsal olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyip telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

Sorununuz çözülmezse telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla sıfırlanma ihtimaline karşı verilerinizi yedekleyerek Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum. Yetkili Servis'te gerekli kontroller sağlanır.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Yetkili Servisler hakkında detaylı bilgiyi Samsung Müşteri Hizmetleri'nden alabilirsiniz (444 77 11).

Teşekkürler, iyi geceler dilerim
Eray1625
Active Level 1
Galaxy A
Çağri merkezini aradim dediginiz testleride yaptim düzelmedi. Servise götüreceğim de öncesinde sormak istedim. Teşekkür ederim
Eray1625
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkür ederim