cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Uygulamalar arka planı

(Topic created on: 07-09-2022 02:48 PM)
68 Views
4lit1y1nd1
Active Level 6
Options
Galaxy M

image

Selamlar android 12ye güncelledim telefonu ama android 11de uygulamalar kısmını açınca duvar kağıdını bulanıklaştırıyordu güncellemeyle siyah yapıyor ben bunu sevemedim bunu kapatamaz mıyım?
18 Comments
4lit1y1nd1
Active Level 6
Galaxy M
Performansda bi değişiklik görmedim pil hakkında birkaç gün sonra falan yorum yapabilirim daha yeni indirdim
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy M
Hmm telefonu sıfırlamanızı öneririm, ben vietnam romuna geçerken sıfırlanmıştı, sıfırlayınca farkı görürsünüz, gerçekten öneririm, RAM Plus'ı 4 GB de kullanın birde, bende Android 12 çok farketti, 11 de ne çekmişim ya 😐
4lit1y1nd1
Active Level 6
Galaxy M
Performansda f a r k olursa sıfırlarım şuanlık iyi böyle de ram plus ne oluyor ben çözemedim 2 GB seçmiş kendiliğinden zararsızsa 4 yaparım
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy M
RAM Plus telefonun depolama alanının küçük bir kısmını RAM amaçlı kullanır ve bu telefonun performansını iyileştirebilir, sanal ram aslında, ekstra RAM gibi düşünebilirsiniz, RAM iniz yetersiz ise işe yarayabilir 🙂
Güzel bir özellik 😀
Depolamanın ayrılan küçük bir kısmı gerektikçe RAM gibi kullanılır, uygulamalar ve işlemler oraya kaydedilir ve böylelikle aynı anda daha fazla uygulama açabilirsiniz.
4lit1y1nd1
Active Level 6
Galaxy M
Aa çok iyiymiş 4 yapayım bari sağolun
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy M
Ne demekk 😊
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy M
Uygulamalar ekranına geliyoruz ayarlar uygulamasına tıklayıp girin erişilebilirlik seçeneğine tıklayın sayfa içerisinden görün lik geliştirmeleri seçeneğine tıklayın sayfa içerisinden saydamlığı ve bulanıklığı azalt bu türden bir yazı seçeneği anahtarı açıksa bunu kapalı hale getirin
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy M
Karanlık modu kapatın
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy M
Android 11 de duvar kağıdınız koyu ise uygulamalar ekranı koyu modda vb. blur ile çok kötü oluyordu Samsung bunun farkındaydı, Android 12 de bunu önlemek için karanlık mod etkinken uygulamalar ekranı böyle siyah oluyor 🙂
Ya karanlık modu kapatın, ya da ayarlarda erişilebilirlikte saydamlık ve bulanıklığı azalt seçeneğini etkinleştirin 🙂

Ama 2. yöntemi çok önermem görselliği mahvediyor bence 😐