cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

galaxy a9 sarj sorunu

(Topic created on: 10-09-2020 10:23 AM)
1006 Views
Alisvm
Active Level 4
Options
Galaxy A

Ben a9 2018 telefon kullaniyorum ve son 2 3 gündür şarj  sorunu yaşıyorum, telefonum hızlı sarja uyumlu ve sarj aletimde orjinal, ama sarj aletini iyice bastirmadikca sarj olmuyor ve sarj artik yavas olmaya başladı, ayni sorunu yasayanlar varmi?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Alisvm,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızda farklı bir orijinal şarj cihazı ile deneme işlemi sağladığınızda da sorun devam ediyor ise, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

12 Comments
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
şarj giriş yerini kontrol ettinizmi toz vs bişey girmiş olmasin
0 Likes
Alisvm
Active Level 4
Galaxy A
temizlemek icin napabilirim
0 Likes
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Sarj cihazi artık yiprandiği için sarj cihazi artik hizli sarj etmemekte.
Samsung mağzasindan yeni bir sarj aleti alabilirsiniz.
0 Likes
GyZ3N2
Active Level 7
Galaxy A
Böyle bir sorun yaşadığınız, için çok üzgünüm.
İlk olarak şarj kablonuzda yırtılma kopma var ise siyah bant ile yapıştırın. Eğer sorun yok ise Müzerinden hata raporu, gönderebilirsiniz. Daha detaylı bilgi istiyorsanız.
Samsung Müşteri Destek Hattını arayabilirsiniz.

Müşteri Destek Hattı : 444 77 11
Numarayı, sabah 8.00'dan akşam 8.00'e kadar ararsanız. mutlaka geri dönüş sağlanacaktır.

Büyük ihtimal Telefonunuzun şarj soketinde sorun vardır.
En yakın, Samsung Bayisine götürünüz.

Eğer yazdıklarım, işinize yaradı ise, Yorumun sağ üst noktadan, çözüm olarak kabul edebilirsiniz.

GyZ3N2

:)
0 Likes
Alisvm
Active Level 4
Galaxy A
musteri hizmetleriyle gorustum, garantiye gondericem
GyZ3N2
Active Level 7
Galaxy A
En mantıklısı.
0 Likes
Galaxy A
şarj kablosu içten zarar görmüş büyğk bir ihtimal. yeni bir kablo alman en sağlıklısı olur
0 Likes
FerhatakcA9
Expert Level 4
Galaxy A
maalesed sarj soketin bozulmuş gibi gözüküyor garantiye vermelisin veya başka bir sarj aleti dene once
Alisvm
Active Level 4
Galaxy A
başka sarj aletinde de ayni sorunu aliyorum, garanti kapsamima girermi peki sence?