cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung a71 kamera

(Topic created on: 05-20-2020 10:02 PM)
1193 Views
Anlıyorum
Active Level 5
Options
Galaxy A
Öncelik ile gece vakti yazıyorum bunu,
Bu bir şikayettir ve de sitem....!
1- Bu telefonun kamerasına kimse iyi demesin kamerası özellikle de kendi kamerası hiç iyi sonuçlar vermiyor ve ben bu telefonu gcam apk indirip kullanmak için almadım. Bana ışıkta iyi çekiyor demeyin resmin rengini patlatmak, çok canlı göstermek kaliteli anlamına gelmiyor, bir resmi çektikten sonra yakınlaştırma yaptığınız da 64mp de bile netlik yok bu çok büyük bir ayıp.

2- Pil konusu, ben oppo reno 2z kullandım ve bu telefona geçtim oppo da 4000 mah batarya varken 1 günü çok güzel kurtarıyordum, lâkin bu gün yolculuk yaptım ve telefonumu bol bol kullandım 4 saat spotify 35 dakika kamera 28 dakika instagram kullanmışım telefonumun şarjı %18 e düştü ve ben bu gün bunu da deneyimledim telefonu güç modunda değil adaptif güç tasarrufu açık ve optimize bir şekilde kullanın 12 saatlik telefon kullanımım da 2 kere sarj ettim telefonumu ve güç modu kapalıyken sarjı daha verimli gidiyor, komik...

3- Kamera modun da özellikle pro seçeneğin de iso değerini sunması güzel ama neden zaman ayarı yapamıyorum çok merak ediyorum açıkçası bu telefon ile uzun pozlama yapamamak çok büyük bir hayal kırıklığı.

4- Oyunlar da telefon ısınmıyor evet bu yönünü çok sevdim pubg çok oynarım ve tatmin ediyor ama ne kamerası ne de pil konusun da güç tasarrufu modları verimli değil..

5- Gece modu neden vardır, karanlık ortamlar da ışık toplasın ve bize daha aydınlık resinler versin diye vardır ben gece modunda bir resim çektiğim de karınca sayıyorum 3500tl az değil reno 2z yi kimseye önermiyorum ama gece çekimi kat ve kat iyiydi.

Samsung'a sesleniyorum kamerayı yazılımla mı düzeltiyorsun ne ile düzeltiyorsan düzelt 

6- Video konusun da da bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarmak isterim ayarlar da video sabitle diye bir özellik var, bu özellik neden var açıklamasını okuyunca videolar da sarsıntıyı engellediği yazıyor külliyen hikaye video ayarlarından bu şıkkı kaldırın video çekin daha güzel videolar çektiğinizi görürsünüz bunu mutlaka deneyimleyin video daki netleme sorunu bile çözülüyor ve akıcı video çekebiliyorsunuz, Süper denge modu hakkın da da yürürken açmayın bu özelliği titreye titreye videoları izlersiniz.

Samsung a71 oyun konusunda memnun edici kamera ve pil ( fiyat aralığında gayet daha iyileri de var) 

Android eko sistemine iphone dan geçiş yaptım ve 1 sene de ikinci android telefonu aldım yaşadığım sorunlar yüzünden biraz düze çıkınca bunu da zararına satar iphon alırım ne instagram  da video çekerken netleme sıkıntım olur kameradan beklentimi de azaltırım pili sürekli yuvasında da gezerim yine de android bu optimizasyonu olmayan telefonlarını kullanmam, 

Marka kötülemek değil di amacım ama bir marka hala kamerasını ve pil yönetimini  düzeltmiyorsa sabahtan akşama kadar 64mp koydum 108mp koydum 100x zoom diyip durur instagrama girersiniz araba da giderken bir story atayım dersiniz kameranın nereye netlediği belli olmayan bir manzara ile karşılaşırsınız.

(Mecburiyetten a71 kullanıyorum) almak isteyenlere de bunları düzeltemiyorlarsa almalarını önermiyorum fansanız beni ilgilendirmez alabilirsiniz ama alıp iki sene kullanıcam diyorsanız 2-3 ay daha para biriktirin ne kadar telefon yavaşlatsa bile bir sıkıntıyı **bleep** ettiğin de düzelten marka alın...

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Anlıyorum,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızda yaşanılan sorunları incelememiz için, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Cihazınız ile ilgili bizimle paylaşmış olduğunuz önerileriz için ayrıca teşekkür ederiz. Sizlerden gelen talepleri, her zaman iletmekteyiz. Anlayışınız için teşekkür eder iyi günler dileriz.

Teşekkürler.
MOD​

View solution in context

2 Comments
omerdmrkrn
Active Level 7
Galaxy A
merhaba yazinizi tamamen okudum oncelikle ben iphone 3s 4 5s 6 7plus kullanmis daha sonra samsung s9+ cihaza gecmis hala kullanmakta olan birisi olarak size bazi noktalarda katilmiyorum kameradan dert yanmissiniz ama hic test videosu izlemedinizmi zaten kamera cok iyi degil hatta aldigi dxomak kamera puani ortada orta segment kamerasi var cihazin orta ust segment bile degil ( bence )gunumuz sartlarindaki telefon fiyatlarina gore makul sayilabilecek performansi var pil konusuna gelince hocam ios dan gecince bende bazi seyleri zamanla anladim sistem farkini oncelikle kullanmadigimiz zaman konumu senkronizasyonu wifi acikken mobil veriyi veya tam tersini kapatirsaniz pil artisini gorursunuz ayrica 35 dk kamera yazmissiniz kamera acmak oyun oynamaktan daha fazla sarj yiyor a71 cihazin bataryasi aslinda iyi diye herkes yorumluyor ve incelemesini yapiyor gunlul kullanimda ekran suresi 9.5-10 saatin altina dusmuyor ortalama 1.5 gun kullanim vaad ediyor buda instagrama cok video resim atan biriyseniz iphone sizin icin daha iyi bi tercih olacak gibi cunku instagramin kendi kamerasi iphonede daha stabil calisiyor ben gecen ay a71 alacaktim diger paylasimlarima bakarsaniz gorebilirsiniz 3200 tl seviyesindeydi 3700 tl ye cikti alamadim 2. telefon olarak ben cok memnunum ya 1 2 ay bekleyip note10 lite alacagim yada a71 mavi rengini bence fiyatina rakiplerine segmentine gore cok iyi cihaziniz var :) ayrica cihazinizin sarjinin haddinden fazla cok gittigini dusunuyorsaniz pc ye cihazi yedekleyip sifirlayin bazi a71 lerde sifir alsaniz dahi batarya erken bitme gec dolma sorunlari varmis .. iyi gunler dilerim
Solution
User0000002
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Anlıyorum,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızda yaşanılan sorunları incelememiz için, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Cihazınız ile ilgili bizimle paylaşmış olduğunuz önerileriz için ayrıca teşekkür ederiz. Sizlerden gelen talepleri, her zaman iletmekteyiz. Anlayışınız için teşekkür eder iyi günler dileriz.

Teşekkürler.
MOD​