cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung a10s

(Topic created on: 07-28-2021 01:15 AM)
149 Views
Genc22
Active Level 1
Options
Galaxy A

Samsung a10s son guncelemeden sonra görüntülü arama yapamıyorum nasıl yapicam herşeyi denedim 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Genc22,

İşlem için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

·         Android 11 sürümüne sahip cihazlarda görüntülü görüşme yapılabilmesi için VoLTE seçeneğinin etkin olması gerekir. VoLTE seçeneği etkin değilse Görüntülü Arama simgesi yer almamaktadır.

·         Cihaz, VoLTE şebekesine bağlı değilse görüntülü görüşme yapılamaz. Görüntülü arama simgesinin etkin olması için cihazın aktif olarak VoLTE bağlantısının olması gerekmektedir.

·         Telefon-Sağ üst köşedeki üç nokta-  Görüntülü arama seçeneği- Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz kontrollere ek olarak lütfen aşağıdaki kontrolleri sağlayın.

Arama kısıtlama/Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi.

1.        Telefon > Ayarlar > Numaraları engelle

1.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar

1.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar

1.        Operatöre ait uygulamadan, hat durumunun kontrol ediniz. (Örneğin Turkcell için; Digital Operator > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)

1.        Ayarlar  > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön işlemini de deneyebilirsiniz.

Tüm kontrollere rağmen sorunun devam etmesi halinde, sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için lütfen hizmet aldığınız operatöre danışınız.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
2 Comments
RecepF
Expert Level 5
Galaxy A
Yeni güncellemeyle Google Duo uygulamasına yönlendirildi 3G görüntülü arama sonlandırıldı
4.5G VoLTE'ye geçti arama ayarlarından görüntülü görüşmeyi değiştirmeyi deneyebilirsiniz varsayılan olarak
Bazen 4.5G'de tam randuman vermiyor

HD+(VoLTE) nedir, hangi Cihaz uyumlu, nasıl aktif edilir
👇
https://r2.community.samsung.com/t5/Diğer/HD-VoLTE-nedir-hangi-Cihaz-uyumlu-nasıl-aktif-edilir/td-p/...
0 Likes
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Genc22,

İşlem için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

·         Android 11 sürümüne sahip cihazlarda görüntülü görüşme yapılabilmesi için VoLTE seçeneğinin etkin olması gerekir. VoLTE seçeneği etkin değilse Görüntülü Arama simgesi yer almamaktadır.

·         Cihaz, VoLTE şebekesine bağlı değilse görüntülü görüşme yapılamaz. Görüntülü arama simgesinin etkin olması için cihazın aktif olarak VoLTE bağlantısının olması gerekmektedir.

·         Telefon-Sağ üst köşedeki üç nokta-  Görüntülü arama seçeneği- Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz kontrollere ek olarak lütfen aşağıdaki kontrolleri sağlayın.

Arama kısıtlama/Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi.

1.        Telefon > Ayarlar > Numaraları engelle

1.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar

1.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar

1.        Operatöre ait uygulamadan, hat durumunun kontrol ediniz. (Örneğin Turkcell için; Digital Operator > Yardım > Mobil Arama Bağlantı Kontrolü)

1.        Ayarlar  > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön işlemini de deneyebilirsiniz.

Tüm kontrollere rağmen sorunun devam etmesi halinde, sim kart profilinin kontrolü/sıfırlanması için lütfen hizmet aldığınız operatöre danışınız.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes