cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Galaxy A01 olan telefonum çok yavaş çalışıyor

(Topic created on: 07-28-2022 10:09 PM)
312 Views
Enesssme
Active Level 1
Options
Galaxy A

Telefonumda telefonu yavaşlatacak bir hasar yok ama nedense telefonum çok yavaş çalışıyor ve depolama alanından olduğunu düşünüyorum.

 
Varmı bi fikri olan?

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Enesssme,

 

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

 

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

 

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

 

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

 

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

 

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

ht target=_blanktps://www.samsung.com/tr/support/service-center/Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

 

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

htt target=_blankps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:


• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.


• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

htt target=_blankps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

12 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Depolama alanından ve düşük donanımlı olduğundan kaynaklı.
Enesssme
Active Level 1
Galaxy A
Bundan bi kurtulma yolu yokmu efendim?
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Gereksiz bir şeyleri sileceksiniz tek çözum bu.
Enesssme
Active Level 1
Galaxy A
Sağ ol yardımın için ama gereksiz dosyaları zaten sildim
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Tek dosyalar değil.
Gereksiz fotoğraflar
Dinlemediğiniz müzikler
Kullanmadığınız uygulamalar
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Yada sd kartı ile fotoğraflarını oraya aktarabilirsiniz.
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba

Not:VERİLERİNİZİ YEDEK ALINIZ..

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneriyorum.Ayarlar Genel Yönetim Sıfırla Fabrika Ayarlarına Sıfırla işlemini Yapınız.

Eğer sorun hala devam ediyorsa

4447711 arayarak uzaktan erişimle yetkililer inceleyebilirler.

İyi geceler Teşekkürler
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Her zaman sıfırlamak ile çözüm olmuyor.
J4 plus vardi şifreyi girdikten 6sn sonra açıyordu gereksiz olan fotoğraf vs. silince 2 kat performans artışı oldu.
Enesssme
Active Level 1
Galaxy A
Efendim yedekledikten sonra yaparsam herhangi bir veriyi kaybetmem değil mi birde yedekleme için hangi uygulamayı önerirsin?