cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

SAMSUNG A33 5G SES SORUNU! SAMSUNG SATTIĞI ÜRÜNE SAHİP ÇIKMIYOR

(Topic created on: 06-29-2022 06:44 PM)
2437 Views
mer2
Active Level 3
Options
Galaxy A

11 Haziran 2022 tarihinde Trendyol’dan Samsung Türkiye Garantili Samsung Galaxy A33 5G satın aldım. (ek Resim Fatura )

İlk günden itibaren görüşmelerde; ben karşı tarafı duyarken onlar benim sesimi duyamıyorlar. Daha yeni aldım düzelir vs derken problemin düzelmemesi üzerine günlerdir yapmadığım kalmadı

1-Samsung Canlı Yardım’a bağlandım. Canlı yardım da “Bu durum cihazdaki volte ayarının açık olmasından kaynaklanıyor olabilir” dedi. İptal volte yazıp 5555 (Operatörüm Türk Telekom ) SMS atın dedi. SMS’ e yanıt olarak Türk Telekom dan:” Sayın Müşterimiz volte hattı servisi tanımlı değildir” yanıtı geldi.

2-Samsung Müşteri hizmetlerini (444 7 711) arayarak yardım istedim. Kayıt oluşturdular ve Telefonuma “Samsung Tutor” uygulamasını yüklememi istediler ve benim telefonuma Samsung’un uzaktan bağlanarak telefonu inceleyeceklerini söylediler.

3-İki gün sonra Samsung telefonuma bağlandı. “Fabrika ayarlarına sıfırla” dahil denilen her şeyi yapıldı. Çözüm olmadı

4-Samsung Members uygulamasını indirerek Samsung Form’a kayıt olarak sorunumu anlattım grup üyelerinden yardım istedim.

ht target=_blank target=_blank target=_blank target=_blank target=_blank target=_blank target=_blank...

ht target=_blank target=_blank target=_blank target=_blank target=_blank target=_blank target=_blank...

Bana öneriler:

a-Samsung Members’dan (Android app.) hata rapor’u yolla

b-Güncelleme gelecek çok beklersin!. Bekleyin (Ama ben telefon u kullanamıyorum!)

c-Aynı sorun bende de var çözüm bulursan buraya yaz vs.

5-Sorunumu sikayetvar.com da  yazdım Bugün eskisini silerek yeni bir şikayet oluşturdum.

6-Sorunun düzelmemesi ve internet taramalarında benim gibi onlarca Samsung A33 sahibinin olduğunu öğrenmem üzerine, A33 5G mağduru kişilerin tavsiyelerine uyarak telefonu Samsung yetkili servis İzmir /Karşıyaka Başarı’ ya 17 Haziran 2022 de değişim amacı teslim ettim. (Ek Resim :Servis teslim fişi-17 Haziran 2022)

7-Telefonun Yetkili Servis e verdikten 5 gün sonra (22 Haziran 2022 Saat 14.30 da Başarı Servis’ten ( 0549-524**** numaralı telefondan) arandım.

a-Telefonuma (A33 5G) yeni güncelleme geldiğini,

b-Güncellemeyi telefonuma yüklediklerini,

c-Üç gün telefonu test ettiklerini,

d-Bu güncelleme ile sorunumun % 100 çözüldüğünü ve değişim/iadeden vazgeçip telefonumu servisten almamı gönül rahatlığı ile kullanabileceğim söylendi.

Amacım üzüm yemek olduğu için telefonu aynı gün servisten aldım. Ancak teslim fişi ne şu notu düştüm:” Güncelleme yapıldığını ve sorunumun % 100 düzeldiği bildirildi) (Ek resim teslim alma fişi 22.06.2022)

7-Telefonu aldıktan sonra il dışına çıkmam gerekti. İkinci görüşmede sorunun çözülmediğini anlamam zor olmadı. 8. İnternette ve Samsung Members form da servisin soruna kanıt olarak video istediğini okudum. Bunun üzerine telefona “call recorder” adlı uygulamayı indirerek iki adet ses kaydı ile bugün telefonu tekrar Samsung yetkili servis İzmir /Karşıyaka Başarı’ya kesin İADE/DEĞİŞTİRME talebimle teslim ettim. (ek resim 29.06.2022 ikinci kez servise teslim fişi)

A-Ürünü (Samsung A33 5G) ilk aldığım günden beri telefon satın almaktaki esas amacım olan telefon görüşmeleri yapamadığımdan

B-Samsung un tüm dediklerini harfiyen uygulamama rağmen bir çözüm getirmemesinden dolayı

C-Trendyol dan alıp elime geçtiği 12 Haziran 2022 den bu yana geçen16 günde telefonum 5(beş) gün serviste kaldığından.

D- İkinci kez serviste ne kadar kalacağı

E- Samsung ve Yetkili Servise olan güveni tamamen yitirdiğimdenFATURA  10.06.2022FATURA 10.06.2022

İLK SERVİŞE TESLİM 17.06.2022İLK SERVİŞE TESLİM 17.06.2022

SERVİSDEN TESLİM ALMA(ŞERH İLE) 22.06.2022SERVİSDEN TESLİM ALMA(ŞERH İLE) 22.06.2022

BUGÜN(29.06.2022) TEKRAR SERVİSE TESLİMBUGÜN(29.06.2022) TEKRAR SERVİSE TESLİM

Samsung Türkiye’ den yasal haklarım saklı olmak şartı ile A33 5G model telefonumun bir üst model ya da aynı seri (ancak bu serinin çoğu hatalı) bir telefon ile değiştirilmesini talep ettim.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba mer2,

Konuyla ilgili olarak ekip arkadaşlarımız sizle iletişime geçti. Değişim talebinizle ilgili, yetkili servisimiz tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra size bilgilendirmesi yapılacaktır. Bundan sonraki süreçte de her türlü destek talepleriniz için size destek sunmaktan memnuniyet duyacağız. 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

3 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Durumun için üzügünüm umarım değişim olur ,Müşteri her zaman haklıdır

Garantide kalması çok önemli değil garanti sürecinde serviste kaç gün kaldıysa garantiye ekletebillirsiniz

(Garanti koşulları 6. Madde ayrıntılı anlatılmıştır)
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Tamir süresi 20 iş gününü geçer ise yenisini talep etme hakkına sahipsiniz
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba mer2,

Konuyla ilgili olarak ekip arkadaşlarımız sizle iletişime geçti. Değişim talebinizle ilgili, yetkili servisimiz tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra size bilgilendirmesi yapılacaktır. Bundan sonraki süreçte de her türlü destek talepleriniz için size destek sunmaktan memnuniyet duyacağız. 

Teşekkürler.
MOD