iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 
Çözüldü! ÇÖZÜLDÜ

Orijinal konu:

A52 fotoğraf kenarlarının buğulu çıkması

(Konunun oluşturulma tarihi: 06-29-2022 07:23 PM)
MesutA52
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A

Normal fotoğraf çekiminde foto kenarları sanki portre seçimi yapmışım gibi buğulu çıkıyor, kenarlar zor görünüyor. A70 de bu olmuyordu, uğraştım normal çekim için beceremedim. Bunun bir ayarı varmıdır? 

image

Örnek 

1 Çözüm

Kabul Edilen Çözümler
Çözüm
MustafaA72veBudsPlus
Expert Level 3
Seçenekler
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Kamera uygulamasının verilerini silmeyi deneyebilirsiniz.

Kamera uygulamasının verilerini silmek için; "Ayarlar>Uygulamalar>Kamera>Depolama>Veriyi sil" seçeneğine tıklayın.

Ardından, küçük bir ayrıntı olsun; Kamera lenslerinizin temiz olduğundan emin olun. Ayrıca herhangi bir kılıf kullanıyorsanız kılıfınızın kamerayı engellemediğinden emin olun. Yapay zekâ özelliğinin sebep olup olmadığını da incelemenizi tavsiye ederim.

Kamera uygulamasının verilerini silmenize rağmen sorununuz çözülmezse Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından "Hata Raporu" gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Gelen cevaba göre yapılması gerekenleri yaparsınız.

Tabii efendim, şunu demeden de geçmiş olmayayım; eğer istiyorsanız yazılımsal olabileceğini göz önünde bulundurup verilerinizi yedekleyerek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Tabii sıfırlamaya gerek kalabilir de kalmayabilir de. Sorununuz çözülmezse sıfırlamanızı öneririm.

Sorununuz Hata Raporu göndermenize Sıfırlama işlemine ve verileri silme işlemine rağmen çözülmezse telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim

Çözümü orijinal iletide görüntüle

0 Övgü Puanı
6 Yorum
system32exec
Active Level 6
Seçenekler
Galaxy A
Yapay zeka özelliği var ise onu kapatarak deneyin kamera ayarlarından
MesutA52
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A
Denedim aynı
0 Övgü Puanı
Çözüm
MustafaA72veBudsPlus
Expert Level 3
Seçenekler
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Kamera uygulamasının verilerini silmeyi deneyebilirsiniz.

Kamera uygulamasının verilerini silmek için; "Ayarlar>Uygulamalar>Kamera>Depolama>Veriyi sil" seçeneğine tıklayın.

Ardından, küçük bir ayrıntı olsun; Kamera lenslerinizin temiz olduğundan emin olun. Ayrıca herhangi bir kılıf kullanıyorsanız kılıfınızın kamerayı engellemediğinden emin olun. Yapay zekâ özelliğinin sebep olup olmadığını da incelemenizi tavsiye ederim.

Kamera uygulamasının verilerini silmenize rağmen sorununuz çözülmezse Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından "Hata Raporu" gönderebilirsiniz. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Gelen cevaba göre yapılması gerekenleri yaparsınız.

Tabii efendim, şunu demeden de geçmiş olmayayım; eğer istiyorsanız yazılımsal olabileceğini göz önünde bulundurup verilerinizi yedekleyerek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Tabii sıfırlamaya gerek kalabilir de kalmayabilir de. Sorununuz çözülmezse sıfırlamanızı öneririm.

Sorununuz Hata Raporu göndermenize Sıfırlama işlemine ve verileri silme işlemine rağmen çözülmezse telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim
0 Övgü Puanı
TabS7ege
Active Level 8
Seçenekler
Galaxy A
Bu bir hata değil. Donanımsal bir olay. YouTube da Erdi veya mesut bir videosunda bahsetmişti bu konudan. Kameraların F değerleri ile alakalı. Yani bir çözümü yok. Tüm telefonlarda bu şekilde. (değişken f değerine sahip amiral gemisi olanlarda bir nebze azaltılabiliyor sadece)
MesutA52
Active Level 1
Seçenekler
Galaxy A
Size katılıyorum daha önce duymuştum böyle bir şey fakat Müşteri olarak ben istemediğim halde buğulu fotoğraf çekiyorsam bu bir hatadır, bundan önce A70 kullandım onda böyle bir saçmalık yoktu. Tşkler
0 Övgü Puanı
TabS7ege
Active Level 8
Seçenekler
Galaxy A
Kağıdı bu şekilde yakından çektiğiniz müddetçe bütün telefonlarda ve profesyonel kameralarda aynı durum. Lensi değiştirerek çözülüyor. F değeri yükseldikçe bu sorun azalıyor. F değeri yükseldiği için de ışık gereksinimi artıyor. Bundan dolayı mobil cihazlar ışığı daha iyi alabilsin her ortamda çekim yapabilsin diye f değeri düşük tercih ediliyor. A70 de bu şekilde olmama imkanı yok yani.
0 Övgü Puanı