cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Şarj sorunu

(Topic created on: 06-12-2022 02:05 AM)
174 Views
Greywolff
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Samsung A71 Android 12 güncellemesinden sonra cihazım kendi şarj aletiyle şarj olmuyor. Hızlı şarj özelliği olan şarj cihazları ile de olmuyor. Sadece hızlı şarj cihazı olmayan şarj cihazlarıyla şarj oluyor ve sürekli şekilde USB bağlandı USB bağlantısı kesildi diye bildirim geliyor yazılımla alakalı olduğunu düşünüyorum.

7 Comments
Solution
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle: Samsung Members>Destek>Tanılama>"Kablo ile şarj" seçeneğini kontrol edin.

Sorun görünmüyorsa Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmındaki "Hata Raporları" seçeneğinden Hata Raporu göndermenizi öneririm. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Ayrıca adaptörünüzü, kablonuzu (ve de bunların orijinalliğini) ve taktığınız prizi kontrol edin. En önemlisi şarj girişinizde kir bulunmamasına önem gösterin.

Hata Raporu ve kontrolleriniz de yeterli olmazsa verilerinizi yedekleyerek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemi sorununuzu BÜYÜK İHTİMALLE çözer.

Sıfırlama da çözüm olmazsa telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Şunu ekleyeyim ki, en başta tanılama sonra Hata Raporu seçeneğini deneyin.

Teşekkürler, iyi geceler dilerim
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
A71 de kronik bu problem.. cihazi bir kac saat kapatinca geliyor daha sonra yine yapıyor kac kez soket değişti yine aynisini yapti

İş arkadaşimla beraber almıştık ilk çıktığında kafayi yedirdi bize
A70Kocaeli
Active Level 3
Galaxy A
Ayni durum bende de var a70 kullaniyorum. Siz nasil çözdünüz durumu?
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Sorun çözülmüyor 3kez servise gitti olmadi sifir cihaz verdiler gittim sattim direk açmadan cihazi
A70Kocaeli
Active Level 3
Galaxy A
Garantisi devam ediyorken mi sıfır cihaz verildi? Benim garanti bitti diye biliyorum
0 Likes
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Evet garantiliydi cihaz 2 3 aylikti zaten
A70Kocaeli
Active Level 3
Galaxy A
Aynı sorun bende de var a70 kullanıyorum. Ben çözüm bulamadım. Buradan moderatörlerin yardımcı olmasını bekliyoruz.