cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

One UI Core Nedir?

(Topic created on: 06-11-2020 10:58 AM)
1092 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Diğer

Selamün aleyküm kardeşlerim, bazı telefonlara Android 10 ile One UI Core 2 gelmiş. Bunun One UI 1.0'dan farkı nedir, One UI 2.0 neden gelmedi onlara, anlatabilir misiniz?

5 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Merhaba ben Alfatürk

One uı core 2.0 çekirdek sürümü demek kısacası kısatlanmış özellikler var diğer one uı 2.0 gibi değil

View solution in context

Solution
NAZİFN970F
Expert Level 5
Diğer
Core da daha az özellik var one ui 2 ye göre mesela ekran kaydedici yok.

View solution in context

Solution
inf4ndroid
Expert Level 5
Diğer
One UI Core düşük seviye telefon modelleri için gelen güncellemedir ve normale göre harcanan gücü azaltmak ve cihazı optimize hale getirmek için bazı kısıtlamalar sunulur. Bu güncelleme normal güncellemedeki bazı özellikleri içermeyebilir.

View solution in context

Solution
inf4ndroid
Expert Level 5
Diğer
Cihazdan cihaza değişebilir. Örneğin; A70, A80 veya A90 gibi cihazlara uygulamaları gerekmez çünkü bu cihazlar işlemci ve ekran kartı olarak daha güçlü olduğundan arayüzde kısıtlana yapılması gerekmez. Yani cihazın gücüne göre değişiyor.

View solution in context

Solution
ssssss3
Active Level 9
Diğer
A, M ve J serisideki düşük seviyedeki telefonların hepsine One UI Core geliyor. One UI Core da ekran kaydetme gibi birçok özellik mevcut değil.

View solution in context

31 Comments
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Aleyküm Selâm Henüz bize gelmediği için bir şey diyemem bilgisi olanlar cevap verecektir. :))
Anonymous
Not applicable
Diğer
Core'da bazı özelikler kısıtlanmış diyorlar da onun için sordum. Teşekkür ederim.
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Ben teşekkür ederim. Kötü olmuş kısıtlama olması insan üzülüyor normal sürüm gelmesi varken.
Anonymous
Not applicable
Diğer
Aynen. M30s'e Core gelmiş, saçmalık.
Cebrail
Expert Level 5
Diğer
Tabiî yaa normal versenize core olan türden veriyorlar.
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
Merhaba ben Alfatürk

One uı core 2.0 çekirdek sürümü demek kısacası kısatlanmış özellikler var diğer one uı 2.0 gibi değil
Anonymous
Not applicable
Diğer
M30s One UI Core almış, yani öyle iyi bir telefon Core aldıysa A20, A10, A10s ne yapsın?
Alfatürk
Expert Level 5
Diğer
M30S m serisi olduğu için aldı yoksa normal one uı desteklerdi ama yazılım konsept gereği verilmemiş
Anonymous
Not applicable
Diğer
Hmm... vallahi ne diyelim, hayırlısı olsun, umarım 2.0 alırız.