cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Tab A T290 Wifi Sorunu

(Topic created on: 10-07-2020 09:44 AM)
21812 Views
Murat2543
Beginner Level 2
Options
Tabletler

10 gün önce kadar samsung tab a t290 model tablet aldım. Ancak tablet evdeki wifi'yi görmüyor. Samsung telefonumda wifi'de sıkıntı yaşamazken tablet ile bağlanamıyorum. İlk aldığımda da bir sıkıntı oldu ancak hem modemi hem de tableti yeniden başlatınca sorun çözülmüştü. Şimdi bu yöntemde işe yaramadı. Tabletten wifi'yi kapatıp açınca komşuların wifi lerini görüyor ama evin içindeki wifi'mi görmüyor. sorunu nasıl çözebiliriz. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Tabletler

Merhaba Murat2543,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Yaşadığınız duruma yönelik aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz:

• Menü > Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla menüsünü seçiniz. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.

• Bağlanmaya çalıştığınız modeminizin, ismini ve şifresini değiştirerek yeniden bağlanmayı deneyiniz.

Yaşadığınız durum devam ederse; incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

6 Comments
Anonymous
Not applicable
Tabletler
ya modemde sorun vardır yada tabletin wifi kartında
Topraks9plus
Expert Level 5
Tabletler
Ayarlar>genel yönetim>sifirla>ağ ayarlarina sifirla yapiniz.
sorun duzelmez ise sorun wifidedir.
Alfatürk
Expert Level 5
Tabletler
Merhaba kardeşim

Böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm sana tavsiyem ilk öncelikle

Ayarlar > genel yönetim >sıfırla >ağ ayarlarını sıfırlamanı tavsiye ederim eğer sorun düzelmediyse sana tavsiyem samsung members a girip hata raporu göndermeni tavsiye ederim yada kardeşim

Cihazı en yakın zamanda samsung yetkili servise vermeni tavsiye ederim
vahit1961
Active Level 1
Tabletler
Tablet komşunun wifi görüyor evdeki wifi yi görmüyorsa,tablette sorun yok sorun modemde.Modemin arayüzüne girip ağ kanalını değiştirin veya müşteri hizmetlerini arayıp ağ kanalını otomatik olarak sabitletin sorun çözülecektir.
ÆX51
Expert Level 5
Tabletler
Merhaba

aynı ürünü Ben de kullanıyorum böyle bir sorun yaşamadım size tavsiyem ayarlar genel yönetim sıfırlı bölümden Ağa ayarlarını sıfırla yapın Muhtemelen düzelecektir düzelmedi ise modeminizi resetlemeye deneyin
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Tabletler

Merhaba Murat2543,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Yaşadığınız duruma yönelik aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz:

• Menü > Uygulamalar > Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla menüsünü seçiniz. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.

• Bağlanmaya çalıştığınız modeminizin, ismini ve şifresini değiştirerek yeniden bağlanmayı deneyiniz.

Yaşadığınız durum devam ederse; incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD