cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

SMS engelleme!!!!!!!

(Topic created on: 08-16-2022 09:59 PM)
214 Views
Kurtam08
Active Level 5
Options
Samsung Members

Maalesef istemeden bir çok kurumsal şirketlere hizmet ve mal satışında telefon numaralarımızı vermek zorunda kalıyoruz. Bunun sonrasında da olur olmaz bir çok kişi ve kurumdan aranıyor ve SMS alıyoruz. İçlerinde reklam dışında dolandırıcılık maksatlı olanlar da var. Dolandırıcılık mağduriyeti olmamak adına her ay sözde güvenlik güncellemeleri yapacağına işe yarar, tıpkı dolandırıcılık olasılığını tespit eden hiya gibi SMS engelleme geliştirin. Eminim benim gibi bir çok insan bu olur olmaz SMS'lerden bıktı. Artık yeter!..çok acil telefonlarda güvenlik güncelemesiyle mi yaparsınız bilmem. SMS engelleme istiyorum. Hiçbir suretle bu insanlar SMS göndermemeli. Diyeceğim bukadar. Alın size güvenlik güncellemesi. 

24 Comments
Cosmosium
Expert Level 1
Samsung Members
Engellemek istediğiniz telefon numarasındaki sms e basılı tutun ve 3 noktaya tıklayın ve engelle ye basın a tıklayın. Sorununu çözülecektir. Diye düşünüyorum. 😊Screenshot_20220816-215119_Messages_4497_1660675964.jpg
Kurtam08
Active Level 5
Samsung Members
Hayır...olmuyor maalesef!
0 Likes
Cosmosium
Expert Level 1
Samsung Members
Mesajlar uygulamasına girdinizmi ?
Anlayamadım nasıl bulamıyorsunuz veya yapamıyorsunuz dediğim adımlar her telefonda aynıdır.
0 Likes
Kurtam08
Active Level 5
Samsung Members
Mesajı açsam da açmadan işaretlesem de üç noktayı açtığım zaman telefonumda engelleme seçeneği yok. Telefonum a50.
0 Likes
Solution
TheSaTaN
Active Level 8
Samsung Members
Engelleme yapmakla uğraşmanıza gerek yok, bahsettiğiniz sorundan kalıcı kurtulma yolu "İleti Yönetim Sistemine" ( tarayıcınıza yazarak ulaşabilirsiniz ) e devlet aracılığıyla giriş yapıp, daha önce arama ve mesaj gönderme konusunda izin verdiğiniz firmaları ( örneğin telefon operatörleri, kargo dagitim veya pazarlama sirketleri ) tek tek inceleyip, isterseniz telefon aramalarını veya mesajlarını yada her ikisinide devredışı bırakabilirsiniz. Bu şekilde sizi arayamazlar.
TheSaTaN
Active Level 8
Samsung Members
Bende,her ay burayı inceler ihtiyaç duyamadıgım firmaları tek tek düzenlerim.
Cosmosium
Expert Level 1
Samsung Members
Aynen doğru bir cevap .
Kurtam08
Active Level 5
Samsung Members
Tamam da ben bununla neden uğraşmak zorunda kalıyorum. Konulsun direkt telefona anında engelleyelim. Daha kısa ve kolay değil mi?
0 Likes
TheSaTaN
Active Level 8
Samsung Members
Bu desteği sunan telefon markalarında da kalıcı çözüm benim size yazmış olduğum cozumdur. Siz numarayi engelleseniz bile o şirketlerin alt şirketleri veya ayni sirekete ait farkli farkli numaralardan mesaj almaya devam edersiniz. Lakin buradan kapattığınızda o firma ve bünyesinde bulundurduğu alt firmalardan da aranamazsınız.