cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S23 Ultra Isınma Problemi

(Topic created on: 07-19-2024 05:14 PM)
271 Views
ozanbaskaya
Active Level 1
Options
Galaxy S

Son 1 haftadır S23 ultra telefonumda dengesiz bir ısınma problemi var. Tiktok izlerken bile 40 dereceye çıkıyor eskiden kesinlikle olmuyordu cihazım 6-7 aylık. Temmuz güncellemesini de 2 gün önce attım ama değişen olmadı. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Siyah
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba ozanbaskaya,

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. 
Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Destek > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır. 

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. 

Servis iletişim bilgilerine ve yedekleme adımlarına aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/ 
https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Ek olarak cihazın ısınmasına sebep olabilecek birkaç neden şunlardır:

• Cihazlarınızı normal çalışma koşullarının dışında kullanmak.
  • Cihazlarınızı sıcak bir günde park halindeki bir arabada bırakmak veya sürekli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmak gibi bir ısı kaynağının üzerine ya da yakınına koymak.
  • Birden fazla uygulamayı aynı anda uzun süre çalıştırmak veya oyun, yayın ve GPS takibi için işlemciyi meşgul eden uygulamaları kullanmak.
  • Uyumsuz, arızalı veya Samsung onaylı olmayan bir şarj cihazı ve/veya USB kablosu kullanmak.
  • İlk kurulum ve önceki cihazlardan veri aktarımı.
  • Sistem veya donanım yazılımı güncellemeleri.

Cihazın ısınmasını engelleyebilecek birkaç çözüm önerisi:

• Kullanmadığınız zamanlarda Wi-Fi, GPS ve Bluetooth işlevlerini kapatın.
  • Cihazınızın ekran parlaklığını azaltın.
  • Pil tüketen ve işlemciyi meşgul eden uygulamaların neden olduğu ısıyı en aza indirmek için telefonu Optimize edin. Optimize işlemini "Menü > Ayarlar > Pil ve Cihaz Bakımı > Şimdi Optimize Et" kısmından yapabilirsiniz.
  • Kullanılmadığı halde arka planda açık olan uygulamalar cihazın ısınmasına neden olabilir. Durumu çözmek için "Arka plan kullanım sınırları"nı deneyin. Bu özelliği "Menü > Ayarlar > Pil ve Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu Modunu açınız > Arka plan kullanım sınırları > "Kullanılmayan uygulamaları uyku moduna al" kısmından aktifleştirebilirsiniz.

Son olarak, lütfen cihazınızın en son uygulama güncellemelerine sahip olduğunu düzenli olarak kontrol edin.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
12 Comments
ynsemr
Active Level 5
Galaxy S
Hocam bende s23fe var aynı sorunları bende yaşıyorum muhtemelen sıcaklardan
0 Likes
ozanbaskaya
Active Level 1
Galaxy S
Sıcaktan olduğunu zannetmiyorum evin içindeyim serin yerdeyim normalde 32 dereceyken telefon elime alıp uygulamalarda gezmeye başladıkça 40-41 olmaya başladı sinir bozucu
0 Likes
Npcbiri
Active Level 6
Galaxy S
Sıcaklardandır çünkü benim telefonumda normalden sıcak hele ki son 1 haftadır hava aşırı sıcak
0 Likes
stony_hearted
Expert Level 5
Galaxy S
1tap cleaner kurun ve ön bellekleri temizleyip cihazı yeniden baslatın.Sorun devam ederse bunlatı inceleyin.

marka bu istediğini yapmamadıgı veya yapmadıgı için üretilen çözüm yolları bunlar🤗.Sen bilirsin,umarım beklediğin yazılım gelir ki benim paylastıgım arka plan yükü azaltma,ram ve işlemci kullanımını durdurma/azaltma,veri akışını sadece izin verilenlerin kullanımına açma ve bunlar cihazın donanımına etki etmiyor,cihaz yine aynı cihaz.

bunları dene,faydası olur.

Bunların faydası olur.

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-M/Sadece-öneri-hepsini-yapmak-zorunda-değilsiniz/td-p/151...

Cevaplarımı çözüm olarak işaretlersen memnun olurum.
0 Likes
Galaxy S
Merhaba ozanbaskaya,

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Yardım alın > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız.

Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler.
0 Likes
_KR0N0S_
Active Level 9
Galaxy S
Niye mod gibi cevap veriyorsun,staj felan mı yapıyorsun 😂
0 Likes
Galaxy S
Reis pili nasıl cihazın bende s23 ultra kullanıyorum ama memnun değilim pilinden akşamı zor çıkarıyorum
0 Likes
ozanbaskaya
Active Level 1
Galaxy S
Kullanıma göre değişir mesela ben en yüksek ayarlarda çok yoğun kulllanıyorum benimde 1 günü zor dayanıyor
0 Likes
oconner26
Active Level 1
Galaxy S
Hocam telefonun pil bölümunden kullanmadığınız uygulamaları derin uyku moduna alın sorun olmazssa ekran yenileme hızını düşürün
0 Likes