cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Isınma problemi

(Topic created on: 06-01-2024 10:03 PM)
134 Views
Members_Mux120i
Beginner Level 2
Options
Galaxy S

S21 ultra kullanıcısıyım ve 7-8 aydır whatsapp, zoom gibi uygulamalar üzerinden görüntülü görüşmeler yapıyorum. Bazen görüşmenin başından itibaren, bazen bir süre sonra telefon aşırı ısınıyor. Şarjı çok hızlı bitiriyor ve ısındığı için şarj da olmuyor. S24 ultra'ya geçiş yapacağım ama aynı problemi yaşar mıyım diye çok aradayım. Kullananlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

3 Comments
Galaxy S
Hocam an itibari ile haziran ayındayız bu ne demek oluyor telefonların ısınacağı bir yaz dönemi geliyor telefonları geçelim insanlarda terler muhakkak olduğu sürece aksesuar dahi ince olarak tercih edilse sorun yaşanmayacaktır
0 Likes
_KR0N0S_
Active Level 9
Galaxy S
Bende s21 ultra dan s24 ultraya geçtim,evet s21 ultra çok güçlü cihaz ama pil olarak çok rahatladım şahsen s24 ultra ya geçince 2 kat fazla süre alıyorum nerdeyse 👍
Isınmaya gelince zaten s24 ultra piyasadaki en iyi soğutmaya sahip birşey demete gerek yok. (redmagic hariç )
0 Likes
Lacivert
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba XXX,

Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Pil Durumu" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden hata ile ilgili raporunu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin. 
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın. 
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin. 
• Gereksiz uygulamaları kapatın. 
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
 • Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın. 
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın. 
• Arka ışık süresini azaltın. 
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz.
Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Destek > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine ve daha fazla bilgiye aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz. https://www.samsung.com/tr/support/service-center/
https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-prevent-the-overheating-of-your-galaxy-devi...

Teşekkürler.
MOD

0 Likes