cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S20fe işlemci ısınma

(Topic created on: 11-21-2022 02:55 AM)
148 Views
Xrantes50TR
Active Level 1
Options
Galaxy S

Telefonu aldım yaklaşık 2 hafta oldu ancak sürekli oyun oynayan biri değilim ve işlemcinin ısındığını **bleep** ettim. Aslında almadan önce kronik yazıyordu çoğu kişide düzeldi vs yazıyordu. Şimdi Samsung'a bu konuya artık çözüm bulmaları için yalvarıyorum. Zaten öğrenciyim ve zar zor aldım. Cihaz da amiral gemisi bir işlemci var ve arka planda uygulamalar kapalı, oyun işe orta ayarlarda açık şekilde oynamama rağmen işlemci 42 dereceye çıkıyor. Normalde bir telefon için 38 derece ısı ve üstü tehlikelidir. Madem böyle amiral gemisi bir telefon yapılıyor. İşlemcinin bu kadar ısınması normal değil artık bir şekilde düzeltin şu sorunu. Teknik destekten telefonu incelediler cihazda sorun yok dendi aynı oyunu xiaomi de hiç kasmadan ısınmadan aynı grafiklerde oynuyor arkadaşım. Ben ise amiral gemisinde ısınma ve drop yiyorum. Artık bir çözüm bulun..

21 Comments
sefa123
Active Level 5
Galaxy S
Cihaz bakm/pil arka plan kullanım sınırları/derin uyku yazana gir kullanmadıgın uygulamaları ekle 120hz ısındırır 60hz al13gelcek düzelcek deniyo nekadar dogru orası belli degil
Xrantes50TR
Active Level 1
Galaxy S
2 yılda güncellemeler ile düzelmeyen cihaz bu saatten sonra düzelmez. Yapay zeka öğrenimi diye cihazın ısındığını söylüyorlar. Samsung amiral gemisi dediği bu telefonun sorunlu olması kabul edilemez.
0 Likes
nyt_3489
Active Level 7
Galaxy S

Abicim telefonu 2 hafta önce almışsın, keşke biraz araştırma yapıp Snapdragon 865'lisini alsaydın.

Ben de 10 sene sonra ilk defa bu telefonu alacağım zaman ilk yaptığım şey iki gün boyunca proje araştırması yapar gibi yorum ve reaksiyon baktım. Direkt adamın gözüne gözüne sokuyorlar Exynos üretim hatalı, Snapdragon 865 iyi diye.

Neyse artık, olan olmuş, üzüldüm yaptığın seçime, tepkim ondan yani.

Çözüme gelince, telefon artık 2 seri geride, belki son alacağı işletim sistemi güncellemesiyle hafifletirler, ama tam anlamıyla çöz(e)mezler gibi geliyor bana.

Dereceye gelince, Thermal throttling diye bir olay var. Bilgisayarlarda da var bu. İşlemci çok ısındığı zaman soğusun diye performansı otomatik düşüyor. Astronomik bir durum olmazsa sana ya da telefona bir şey olmaz, ama ara ara fps droplar, donmalar yaşayabilirsin bu sebepten. Ben snapdragon'da yaz günü 46-47 dereceyi gördüm hiçbir şey olmadı.

darkex
Active Level 10
Galaxy S
Bende exynos 2100 s21 fe var cok mükemmel snapdragona gerek yok ama exynos dige rversiyoonlari sorunlu haklisiniz ayni zamanda ben yogun kullandigimda oyunlarda vs (genshin) 41 dereceyi falan gordum normalde de hic ısı hissetmiyorum
0 Likes
nyt_3489
Active Level 7
Galaxy S

Mesele şu ki S20 FE'den bahsederken S21 FE'yi gündeme getirdiğimizde pek bir faydası olmuyor. Ki S21'in Exynos'unda da ısınma problemiyle ilgili çok rapor var. Öyle "elime sıcaklık geldi" şeklinde ısınma değil. Telefonun ısınıp thermal throttling'e uğramasından bahsediyorum. Belli iyileştirmeler ve daha iyi özellikler illa ki var, ama elinde S20 FE Snapdragon varken mesela gidip de S21 serisi telefon almak israf. Büyük bir upgrade değil çünkü, ve S20 FE Snapdragon, eğer kısa çöpü çeken şanssız bir kullanıcıya hatalı bir ürün olarak gelmediyse, kullanış memnuniyeti veriyor. Düşünürsek zaten, genel kullanıcıya göre S22 bile öyle büyük bir upgrade sayılmaz.

Link verince silinme riski var, şöyle de paylaşayım görüntü olarak:

Ekran görüntüsü 2022-11-21 041910.png

Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Ben 1 saattir oyun oynuyorum ısınmıyor A51 kullanıyorum
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
38 derece ve üstü tehlikeli değildir.
Oyun oynarken 42-43°C nin üstüne çıkmıyor siz 8 plus gen 1 işlemcinin çalışma sıvaklığını ya da a16 bionic kaç derecede çalıştığını görmemişsiniz
0 Likes
Xrantes50TR
Active Level 1
Galaxy S
Ele sorun yaşatmıyor en azindan, benim parmak cayır cayır yanıyor hemde amiral bir işlemci türü olmasına ragmen.m
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Hangi modelini aldınız ayarlardan bakın G780F mi G780G mi
G780F yazık geçmiş olsun Exynos 990 kullanan S20 FE sahipsiniz
G780G ise Snapdragon
Zaten bir telefon boştayken bşle 35°C altına zor iner
38 derece ve üstü tehlikeli demek yanlış
Şarj olurken tekefon 39°C görüyor ne alaka?
İnternette yazıyor kaç tehlikeli kaç normal ne olur?Screenshot_20221121_072735_1000002414_1669004855.jpg
0 Likes