cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S20FE Isınma Sorunu

(Topic created on: 05-29-2021 10:11 PM)
293 Views
Koser
Active Level 1
Options
Galaxy S

İşlemci kamera,oyun vb. uygulamaları kullanırken ciddi derecede ısınıyor. Bataryada böyle bir ısınma yok. Forumları incelediğimde bu sorunun yaygın olduğu gördüm. Bildiğiniz kadarıyla bu sorun için bir çalışma yapılıyor mu ? Sizce gelecek bir yazılım güncellemesi ile bu sorun düzelebilir mi ? Telefonu servise götürdüğümde garanti kapsamında değiştirebilir miyim ?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Koser,

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Yardım alın > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
6 Comments
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba 's20 FE bu sorun işlemciye alakalı bir durum yazılım nekadar iyi atsalarda sorunlu telefon her yerden şikayet geliyor s20fe için
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Değiştirin gitsin yazılımla düzelecek gibi değil 😔
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Merhaba. Evet S20FE de ısınma sorunu var bende kullanıyorum. Isınma sorunu beni etkilemedi şimdiye kadar oyun oynamam sadece günlük kullanım sosyal medya resim video görüşme leri rahatlıkla yapıyorum . Zaten bir telefondan isteyeceğim benim bu kadar. Sadece şarjı erken bitiyor bana göre . İlk aldığımda şarjın daha uzun süreceğini hayal etmiştim ama malesef. . Oyuna gelince telefonlar oyun oynamak için üretilmediğinden bu sorunu suçu telefona yüklemek bana göre çok mantıklı gelmiyor açıkçası. Oyun oynanmak isteniyorsa eğer oyun için üretilen cihazlar mevcut PS lar var mesela. Bir insana fazladan iş yükü verirsen çöker. bir arabaya gereğinden fazla yük atarsan bi yerleri kırılır rampa falan çıkmaz balataları yakarsın. Yani demem o ki her bir şeyin kapasitesi var bunu bilip kullanmak gerekir. Yorumum biraz uzun oldu k.bakmayın çünkü herkes aynı konuları söylüyor şikayette bulunuyor. O yüzden birazda kullanıcı olarak kendi hatalarımı görmemiz gerekiyor
Koser
Active Level 1
Galaxy S
Merhaba, Sorun sadece oyun oynayınca ortaya çıkmıyor, pek oyun oynayan biri değilimdir. Video çekerken, video izlerken vb işlemciyi yoracak herhangi bir işlem sırasında telefonda ısı ciddi derecede artıyor. Bunun yanında oyun oynarken dahi ciddi bir ısınma olmamalı çünkü bu işlemci güncel teknolojiyle tasarlanıp üretilmiş, amiral gemisi telefonlarda kullanılıyor.
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Evet haklısın. Zaten yorumumda da belirttim ısınma var diye . Ne diyelim bu durumda yapılabilecek birşey kalmıyor. Servise gitsen kriterler dahilinde diyecek yada yazılım yükleyip geri verecek .
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba Koser,

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Yardım alın > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes