cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S20 Fe Snapdragon için Son Nokta 😌

(Topic created on: 02-28-2024 09:00 PM)
496 Views
Cosmosium
Expert Level 1
Options
Galaxy S

image
Samsung

Bildiğiniz üzere s20 fe one ui 6 güncellemesi için çok uzun bir süre gündemde kaldı. Bu konuya bir açıklık getirmek için araştırmalarım ve resmi moderatör. Konuşmam ile karşıya çıkmam gerekirdi. 

Burada olduğuma göre bunu başarmış görünüyorum.😁

Moderatöre s20 fe'nin one ui 6 alıp almayacağını net ve kesin bir şekilde sorarken ki bu konuya bir açıklık getirtmeyi başardı. Bana maalesefki s20 fe'nin güncelleme hakkını doldurduğunu. Ve bu konuda samsung'un politikası yüzünden hiç bir şekilde yardım edemeyeceği veya büyük güncelleme. Desteğini getiremeyeceklerini söyledi. 

Anladığıma göre 2.nesil olarak saydığınız. S20 fe snapdragon , 2020'de çıkan exynos modeliyle eşit tutulmuş olup. Kullanıcıların 2021'den çıkmış saydığı tarihi yoksaymışlardır.

Bunun sonucunda 2 modelde eşit anlamda ilerlemiş ve eşit anlamda güncelleme ömrünü yitirmiştir. Telefonu sevenleri ne kadar çok olsada güncelleme almamasından'da çok sinirliler . 
Merak etmeyin , s20 fe Ekim 2024'e kadar aylık güvenlik güncellemelerini alacak. Ekim ayıdan sonrada moderatörün dediğine göre bir kaç yıl güvenlik güncellemesi almaya devam edecek. Sanırsam 2027 veya 28'e kadar 3 aylık güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek.

Moderatör mesajı
image

İyi günler dilerim, samsung fanları yine güzel bir yaşantının sonuna geldik. 
S20 fe için zaman doldu 🤗

12 Comments
_SSalim
Active Level 8
Galaxy S
Bende konustum dedikleri işlemci farketmeksizin güncelleme almayacak s20 fe yapacak bisey yok
Cosmosium
Expert Level 1
Galaxy S
Aynen öyle
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
S21 fe'nin android 16 olayınıda moderatörler cevaplayabilirmi peki
0 Likes
ozgur_s21fe
Active Level 9
Galaxy S
Almayacak android 16 https://www.samsungknox.com/en/knox-platform/supported-devices bu samsungun sitesi tüm cihazların ne kadar güncelleme alacağını gösteriyor s21fe android 15
0 Likes
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Biliyorum onu ama moderatörde söylese iyi olurdu o siteyi 1 senedir biliyorum ama android 16 alması lazımdı mesela bazı ülkelerde android 11 ile test edildiği için android 15 son görüküyor ama bizim ülkemize android 12 ile geldi belki 16 alır diyorum.
0 Likes
Galaxy S
Ben bu durumu daha önce açıklamıştım. Android 12 ile major B olarak geldi. S21 serisiyle aynı kefeye konuluyor yani.
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Evet açıklamıştın biliyorum keşke a mojörle gelseydi ama artık kabul ettim.S21 fe'nin s21'e göre iyi yani +1 android daha fazla alacak diyordum şimdi farkı kalmadı artık kabul ettim yapacak bir şey yok almayacak android 16
0 Likes
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy S
Moderatör ile nasıl konuştunuz peki?
0 Likes
Niksii
Active Level 5
Galaxy S
Custom rom at yoluna devam et en iyisi
0 Likes