cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung Galaxy S24+ test edildi: S23 Ultra'dan iki kat hızlı

(Topic created on: 10-17-2023 05:18 PM)
378 Views
ATC_Galaxy
Expert Level 2
Options
Galaxy S

Samsung Galaxy S24 Plus, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile Geekbench'te ortaya çıktı. Akıllı telefon, GPU testlerinde S23 Ultra'dan iki kat hızlı. İşte erken sonuçlar...

Bilmeyenler için Samsung, bu yılın başlarında tanıtılan Samsung Galaxy S23 serisi özelinde, Exynos işlemcileri rafa kaldırdı. Ancak bir yıldır küresel pazardan uzak kalan Exynos platformunun çok yakında geri döneceği söyleniyor.

Zira son raporlara göre Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus, satıldığı bölgeye bağlı olarak Exynos 2400 veya Snapdragon 8 Gen 3'ü kullanacak. Bu noktada Exynos sürümün Afrika, Asya (Güney Kore dahil), Avrupa ve Latin Amerika'da, Snapdragon donanımlı sürümün ise Kuzey Amerika'da (Kanada ve ABD) piyasaya çıkması bekleniyor. 

Galaxy S24 Ultra ise, yalnızca Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile desteklenecek. Bugün Geekbench'ten gelen raporlar ise Snapdragon 8 Gen 3'lü Galaxy S24+ modelinin performansına ışık tutuyor.

Görüntülere bakıldığında Galaxy S24 Plus'ın Snapdragon 8 Gen 3 ile listelendiğini görüyoruz. Ancak bu sızıntıdaki en önemli nokta işlemcinin GPU skorları. Öyle ki Galaxy S24+, Geekbench testlerinde 17.031 Vulkan skoruna ulaşıyor. Bu noktada Snapdragon 8 Gen 2 destekli S23 Ultra, benzer testlerde 9.379 puana sahip.

Dolayısıyla yüzde 81,6 gibi önemli bir performans artışı söz konusu. Ayrıca bu skorun, GeForce GTX 1050 ile benzer seviyede olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak tüm bunların sentetik test sonuçları olduğunu unutmamak gerek. Niketim Snapdragon 8 Gen 3 halen tanıtılmış değil. Bu nedenle bekleyiş bir süre daha devam edecek.

 
image
Samsung Hız Testi
 
 
2 Comments
Galaxy S
İki katı daha çabuk bitiyorsa şarjı boşver.
ozgungalaxy
Active Level 6
Galaxy S
Ciddi **bleep** Var Yalnız İlginç