cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S10e Android 12 OneUI problemleri

(Topic created on: 01-09-2022 12:47 PM)
315 Views
barkinyaman
Active Level 1
Options
Galaxy S

Herkese merhabalar, ülkemize daha OTA yolu ile sunulmayan Android 12 güncellemesini, S10e cihazıma Almanya firmware'ini indirip yükledim. Ve düşünenler varsa yüklemelerini önermiyorum. Henüz stabil değil.

Duvar kağıtları ve stil seçeneği altında bulunan tema rengini değiştirdiğim zaman telefon performans olarak 2022 yılında kullanılan bir S3 Mini'ye dönüşüyor. 
Rengi değiştirmediğim zaman da Android 11'e göre performans problemleri mevcut(buna da S4 Mini diyebiliriz). 
Bildirim panelini indirirken, uygulamalar arası geçiş yaparken, uygulamalar içinde gezinirken sürekli takılmalar mevcut, animasyonlar keyifli fakat hatalardan dolayı keyfi çıkmıyor. 
Söylentilerdeki 3. parti uygulamalarda Kamera iyileştirilmesi şimdilik sözkonusu değil. Instagram, Snapchat gibi uygulamalarda hala elektronik imaj sabitleme, ultra geniş açı, ve hdr kullanılır halde değil, fotoğrafçı olmamdan dolayı ve medya işleriyle uğraştığımdan dolayı benim için Android 12'nin en önemli kısmı buydu. Bu olmadan da bir işime yaramadı.
HDR10+ video çektiğim zaman paylaşmak istediğimde dönüştürmeden paylaşıyor, bu da Android 12'nin problemi. İletişime geçmeyi denedim ama Samsung yetkilileri asla yardımcı olmadı.
Özetlemek gerekirse Android 12 şimdilik tam bir fiyasko halinde, düzeltme güncellemeleri ile çözeceklerini umuyorum. 

0 Comments