cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

GEMİNİ AI ♊︎

(Topic created on: 02-10-2024 04:12 PM)
472 Views
Cosmosium
Expert Level 1
Options
Galaxy S

image
Gemini logosu. GEMİNİ AI Tarafından oluşturulmuştur.

Merhaba bu sefer GEMİNİ AI denedim ve oldukça eğlenceli ve rahattı. Ve deneyimlerimi. Aktarmak için yazılarımla size ulaşma vaktim geldi. Hadi başlayalım. Bu arada kullanılan tüm görseller Gemini tarafından oluşturulmuştur.

Bard, kısa süre önce Google'ın son teknoloji yapay zeka modelleri ailesi olan Google Gemini olarak yeniden markalaştı. Gemini Pro AI modeli, Google'ın Open AI'nin ChatGPT'sine cevabıdır. Arama devi ayrıca Google Asistan'ı her Android cihazda çok daha gelişmiş bir yapay zeka asistanı olan Gemini ile değiştiriyor.

GEMİNİ, dünya çapında 230'dan fazla ülke ve bölgede 40'tan fazla dili kapsadığı ve destekleneceği belirtiliyor. Bu bir nevi iyi bir şey.
Diyebilirim.

Önemli: Pro 1.0'ın özel olarak ayarlanmış sürümünü içeren Gemini şimdilik metin tabanlı istemlerde kullanılabilir. Yakında diğer içerik türleri de desteklenecektir. Bu modelin belirli Gemini Uygulamaları'nda kullanılabilirliği, ilgili uygulamanın desteklediği diller ve ülkeler telefonunuzda yerel kulanıma erişimi olmasada Tr-Web'ten girip kullanabiliyorsunuz onun dışında uygulamasını indirmek çok sınırlıdır. Gelecek haftalarda daha fazla bölgeyi ekleyeceklerini belirttiler. 
Umarım Türkiye eklenir. Şu ana kadar bixby için Türkçe dil desteği istemiştik. Oda eklenmemişti GEMİNİ'de eklenirse muhteşem olur .

İnternetsiz bir ortamda iseniz Gemini'yi kullanamıyorsunuz. Umarım ilerde donanıma yerleşik bir yapay zeka desteğine geçilir. Şu an için Google s24 ultra (güncelleme bekleniyor) ve pixel 8 ve pixel 8 pro cihazları için destek veriyor bu konuda bayağı katı bir hassasiyeti var büyük. İhtimal 1 yıl içinde diğer cihazlar desteklenecektir.

Bir kaç özelliğe örnek vereyim: sesli asistan , otomatik görsel çekip paylaşmak, sayısal problemleri çözmek. Kişileri aramak gibi temel işlemlerde neredeyse mükemmel düzeyde. 

Üstelik Gemini, üretkenliğinize ve rahatlığınıza önem vermek ve yardımcı olmak için Gmail, Google Dokümanlar vb. gibi tüm Google uygulamalarınıza ve hizmetlerinize bağlanabiliyor.
Buda cepte bir avantaj sağlıyor.

En önemli özellik ise Gemini artık Google'ın yeni Imagen 2 modeliyle görsel üretebiliyor.

Bende bunu denemek için bir kaç görsel oluşturmaya çalıştım.

İnsan fotoğrafları ve hayvan yada bitki fotoğraflarını esas alarak ondan rica ettim sonuç pürüssüz gibiydi. Hiç bir hata almadım. 

İçinde çok eksiklik olsada bu geliştirilip daha da optimize edilecek bir AI (yapay zeka) olacak.

image

image

image

image

Hatta ekran fotoğrafı bile aldım heh😉

image

Gemini'nin gelecek özelliklerinden bazıları
İse şunlardır:

• Kod Oluşturma

• Kod hata ayıklaması

• Kodu açıklama

• 20'den fazla programlama dilini biliyor

• Google Lens

• Google Haritalar entegrasyonu

• Google Dokümanlar entegrasyonu

• Gmail'e aktar

• Resimleri yükle

• Google E-Tablolar'a aktar

• Metinden görseller oluşturmak için Adobe Firefly 

Gelecekte daha fazla özellik desteklediğinde tekrar deneyeceğim.
19 Comments
Galaxy S
😂
Cosmosium
Expert Level 1
Galaxy S
Sanırım yapay zeka senin için çok komik.
Galaxy S
Buram buram emek kokuyor konunuz elinize sağlık bir şey anlamadım okuyunca çokta bu konullarda cahil kalıyorum 😊
Cosmosium
Expert Level 1
Galaxy S
Ah sorun değil. Teşekkür ederim.
Galaxy S
Estağfurullah hocam hayırlı akşamlar
Koctv
Active Level 8
Galaxy S
Ben logo tasarla dediğimde yapmıyor çok saçma
0 Likes
Cosmosium
Expert Level 1
Galaxy S
Telefonunuz hangi model. Ve ekran fotoğrafı atarmısınız.
0 Likes
Koctv
Active Level 8
Galaxy S
Telefon markası ile ilgili problem yok markası a 53 geminiye kendi logolu atıyorum bunu değiştir veya düzenle diyorum bunu yapamam diyor kendin benzeri logolar oluştur diyorum gidiyor google resimlerden olanları gösteriyor kendi oluşturmuyor yani bir tık abartma
0 Likes
Cosmosium
Expert Level 1
Galaxy S
Sen iyimisin? A53'ün geminiye erişimi yok. Atsaydım bu kadar uğraşıp gönderi yayınlamazdım. Ne komik adamsın sen. 😅

Hadi diyelim kullandın geminiyi bir ekran fotoğrafı gönderirsen sana inanacağım.

Ayrıyeten ne kadar kaba olsanızda sizin yerinizede denedim

1707574137057.jpg
0 Likes