cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Amoled yanması ile ilgili?

(Topic created on: 07-14-2023 05:47 AM)
59 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy S

Merhaba. Şimdiye dek 3 farklı cihazımda bu sorunu yaşadım yüksek parlaklıkta kullanmamama rağmen. 1 aylık S21FE cihazım var, bu telefonda da aynı sorunu yaşamamak adına ekranda sabit simgeler kalmaması için good lock ile üstteki wifi mobil veri vs. simgeleri bile kapattım. Bu kadarı gereksiz mi olmuş yoksa dynamic amoledlerde ekran yanması riski yok mu?

5 Comments
Solution
Ahmet_S10Plus
Active Level 4
Galaxy S
Evet dynamic amoledlerde yanık olmuyor
Solution
ben006
Expert Level 5
Galaxy S
Aslinda bende kapatim o usteki simgeleri basima geldi yanma bi umut diye
Solution
tolgaS20FE
Expert Level 1
Galaxy S
Maalesef yanma potansiyeline sahip hatta en yüksek modellerde bile oluyor s22 gibi interneten bakarsan ingilizce şekilde birçok şey görebilirsin dynamic amoled super amolede göre bir ihtimal daha korunaklıdır yanıklara göre ama yinede yanma potansiyeli var
Solution
Ahmet_S10Plus
Active Level 4
Galaxy S
Dikkatli kullanımlarda yanık olmuyor 4 sene s10+ kullanıyorum yanık nokta fln görmedim
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba BurhanS21FE,

AMOLED ekranın doğası (özelliği) nedeniyle, dokunmatik ekranın bir kısmında veya tamamında sabit grafikler, görüntü izi (ekran yanması) veya gölgelenme olgusuna neden olabilir. Bir süre sonra semptom yavaş yavaş kaybolacak ve orijinal durumuna geri dönecektir.

Bu bir cihaz hatası değildir ve cihazın kullanım ömrünü ve performansını etkilemez. Tüm Samsung akıllı telefonlar, sıkı dahili denetim testlerinden geçer ve her zaman dahili olarak Samsung'un yüksek kalite standartları kapsamında kontrol edilir.

Dokunmatik ekranın bir kısmında veya tamamında sabit grafiklerin uzun süre kullanılmaması ve cihazı kullanılmadığında dokunmatik ekranı kapatmanız önerilir. Dokunmatik ekranı, kullanmadığınızda otomatik olarak kapanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bunun için Ayarlar'ı başlatın ve Ekran → Ekran zaman aşımı üzerine dokunun ve ardından dokunmatik ekranı kapatmadan önce cihazın beklemesini istediğiniz süreyi seçin. Ayrıca dokunmatik ekranı çevredeki ortama göre parlaklığını otomatik olarak ayarlayacak şekilde ayarlayın.

Ekran'a dokunun ve etkinleştirmek için Uyarlanabilir parlaklık anahtarına dokunun.

Teşekkürler.

MOD