cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

ANDROİD 14 SONRASI RAM SORUNU (S23)

(Topic created on: 11-03-2023 12:52 PM)
558 Views
BİSTOLOG
Active Level 2
Options
Galaxy S
Merhaba, S23 telefonumu android 14 one ui 6 sürümüne güncelledim. Güncelleme sonrası Ram kısmında en fazla 2,5 - 2,8 gb kadar Ram boşta kalıyor. Cihaz bakımından temizlik yaptıktan sonra uygulamadan çıkıp tekrar açınca temizlenen uygulamalar yeniden çalışmaya başlamış olarak gözüküyor. Özellikle de google a ait uygulamalar arka planda çalışmaya devam ediyor. Boşta kalan Ram yine 2,5 gb olarak gözüküyor. Bunların yanı sıra ekstra olarak sanal ram de açık ona rağmen çok fazla ram kısmında hafıza tüketimi mevcut. Yeni güncellemeden kaynaklı böyle bir sorun yaşıyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var ise yardımcı olabilirse sevinirim.


image


1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba BİSTOLOG,

 

Cihazınızda, güncelleme öncesinde yüklü olan uygulamalar bir önceki işletim sistemi ile optimize edildiğinden dolayı, güncel olan işletim sisteminiz ile optimize edilmemiş olabilir. Yüklü olan uygulamalarınızın geliştiricileri de güncel olan işletim sistemine optimize edilmiş versiyonlar yayınladıklarında, eski performansınıza kavuşabilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına tekrar ayarlayıp kurmak çoğu kez çözüm sağlamaktadır.

 

Android İşletim Sistemi güncellemesi sonrasında, yüklü olan uygulamalarınız için de Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sıfırlamadan önce bilgileri yedekleme işlemi için, aşağıda yer alan programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

 

ht target=_blanktps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

htt target=_blankps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

htt target=_blankps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

13 Comments
truynactrem
Active Level 3
Galaxy S
telefon kasılmıyorsa dert etmeye gerek yok android eko sistemi uygulamalar hızlı açılsın diye ramde tutar
BİSTOLOG
Active Level 2
Galaxy S
Kasılma yok ama performans isteyen uygulamalarda pil olarak tüketimin artmasına neden olmaz mı aynı zaman da beraberinde ısınma sorununu da getirebilir.
truynactrem
Active Level 3
Galaxy S
yok ram üzerindeki uygulamalar çok pil tüketmez
F-I-R-A-T
Active Level 10
Galaxy S
Bende de aynı şekilde 1699006387218_1699006387207_0.jpg
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Değişmiş
Galaxy S
samsungun memory guardian uygulamasını indirip ramı temizleyebilirsinScreenshot_20231103_132831_Good Guardians.jpg
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Nasıl indirebilirim?
Galaxy S
play store den fine lock adlı uygulamayi indirip uygulamadaki linke tıklayıp indirebilirsin.
Galaxy S
Az öncede paylaşmıştın ve çözümü sundum.Ne söylemelerini bekliyorsun?Farklı ne söyleyebilirler!Anlamadıgın için"yapmayacağım"diyorsan yeni paylasım acıp kimseyi meşgul etme!!!!