cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy M52 Compatibility Issue with Watch4 Plugin

(Topic created on: 02-21-2022 12:00 AM)
152 Views
MlhKvl
Active Level 1
Options
Galaxy M

I learned that Galaxy M52 phones aren't compatible with watch4 plugin. So, I can not download watch faces via the wearable app. 

This is very disapointing issue for me. Most of other brands' phones and samsung models are supported but Galaxy M52. Phone was released on October 3rd, 2021. Until now, related softwares got 2 updates. So, this must be a shame for you.
8 Comments
Jubei
Active Level 10
Galaxy M
Merhaba.
Bu sorunu Samsung Müşteri Hizmetleri ile paylaştınız mı?
0 Likes
MlhKvl
Active Level 1
Galaxy M
Evet paylaştım. Galaxy M52 cihazımın testeklenmediğini onlar da teyit ettiler. Ne zaman destekleneceğine ilişkin bir bilgi de veremediler. Samsung'un kendi cihazını daha ilk günden desteklemesini beklerdim. Bence bu tam bir hayal kırıklığı. Hani ödediğim parayı vereceğinizi bilsem saati de telefonu da yarın iadeye getiririm. O derece...
0 Likes
Jubei
Active Level 10
Galaxy M
Açıkçası bu duruma çok şaşırdım, eski bir model olsa mantıklı olabilir ancak yeni de bir model olması insanı sinir eder, büyük ihtimalle şunun gibi bir politika izliyor Samsung, hatırlarsanız Samsung telefonlarda daha önce Kalp Atış Hızı Sensörü vardı, bu sayede nabız ölçme, kandaki oksijen ölçümü yapılabiliyordu, ancak akıllı saat satışını arttırmak için bu sensör kaldırıldı, siteminizde sonuna kadar haklısınız fakat çözüm maalesef yok görünüyor.
Çok düşük bir ihtimalde olsa, belki uğraşırsanız Tüketici Mahkemesi ile paranızı geri alabilirsiniz?
Galaxy M
Bu söylediğinizi ilk defa duyuyorum... Galaxy Wearable Uygulamasını telefonunuzda kullanıyor musunuz?

https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00082502/
MlhKvl
Active Level 1
Galaxy M
Evet kurulu. Ama saat yüzlerini indiremiyorum. Watch4 plugin eklentisini google aratıp çıkan play store linkine tıkladığımda da cihazımın desteklenmediğini gördüm. Bunun için samsung uzaktan desteğe çağrı açtım. Arayan görevli de telefonumun desteklenmediğini söyledi. Samsung un arama kayıtlarında da bu görüşme kayıtlı.
0 Likes
MlhKvl
Active Level 1
Galaxy M
Bunlar da aldığım hataların ekran görüntüleri. TCL Plex ve Xiaomi Mi 8 de ise saat yüzlerini indirebiliyorum. Screenshot_20220221-093728_Google Play Store.jpgScreenshot_20220213-211541_Galaxy Watch4 Manager.jpg
0 Likes
Galaxy M
Anladım ve gerçekten çok ilginç. Samsung Members ve Samsung.com.tr üzerinden her 2 kanaldan da bunu detaylı yazıp, sorunun giderilmesi için güncelleme talebinde bulunun. Mutlaka düzelecektir. Samsung kendi eco sistemini bu şekilde kırmış oluyor. Bu durum hem şirketin politikasına aykırı hemde teknik bir excuse değil. Üstelik her iki cihazın documentation larinda veya Samsung teknik kaynaklarında bunların not compatible olduğu bilgisi de yok. Konunun üzerine gidin. Mutlaka düzelecektir. Samsung Members sağ alt kısımda yardım alın bölümünde soru, talep, yardım seçeneklerinden biri ile iletin. Onlar bu tür sorunları geliştirme ekiplerine aktarıyorlar. Güncelleme ile ilgili bilgi beklediğinizi belirtin
0 Likes
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy M

Merhaba MlhKvl,

Saat için sadece desteklenen içerikler kurabilir ve kullanabilirsiniz. Galaxy Wearable > Saat şekilleri > Daha fazla saat şekli al > Açılan sayfadan desteklenen saat şekillerini indirebilirsiniz. 

Teşekkürler.

MOD

0 Likes