cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy M31 Adroid 11 güncellemesi sonrası Telefon üzerinden Görüntülü görüşme seçeneği kayboldu

(Topic created on: 03-03-2021 05:44 PM)
722 Views
Mr_NO
Active Level 1
Options
Galaxy M

03.03.2021 günü sabah itibarıyla Galaxy M31 telefonuma Android11 güncellemesini yükledim. Ancak telefon ile arama kısmında Görüntülü Görüşme seçeneğinin kaybolduğunu gördüm.

Samsung müşteri hizmetleri ile web üzerinden bazı ayarları denedim.

Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar üzerinden VolTE seçeneğinin aktif ettik.

Ancak yine  olmadı.

Sıkıntının operatör üzerinden  olabileceğini söylendi.

Operatörü( TÜRK TELEKOM)  aradım. 

Ordaki temsilci kontrol ettiğinde cihazın VoLTE'yi desteklemediğini söyledi. 

Cihazın Teknik servise götürüp kontrol ettirmemi tavsiye ettiler.

Ben açıkcası : bu güncelleme ilgili bir hata olduğunu düşünüyorum.

Görüntülü görüşme kullananların güncelemeyi yüklemek için acele etmemeleri uygun olacak gibi...

Benzeri sorun yaşayan veya bu sorunu yaşayıp çözen var mı?

Yardımcı olabilir misiniz?

7 Comments
HüseyinkM21
Active Level 4
Galaxy M
Android 11 de bildirim panelinde bulunan Wi-Fi Araması ile oluyor diye biliyorum ben.
Mr_NO
Active Level 1
Galaxy M

Denedim Hüseyin Bey; Olmuyor

😞

yusufbalikcii
Active Level 5
Galaxy M
Samsung m31 cihazında volte bulunuyor, bizzat ben kullanıyorum.
volte seçeneğini açtığınızda görüntülü konuşmayı yapabilirsiniz, yine volte açıldıktan sonra WiFi aramasını açarsanız WiFi üzerinden de konuşabilirsiniz.

(cihazınız volte destekliyor zaten, 4.5g Kullanıyorsanız attığım fotoğrafın üstündeki yönergeyi (volte yazıp 5555'e) 4.5g aktif değilse alttaki yönergeyi izlersiniz (kabul volte yazıp 5555'e)

Screenshot_20210303-181236_Chrome_32639.jpg

Mr_NO
Active Level 1
Galaxy M

Merhaba Yusuf Bey,

Operatör Müşteri Hizmetlerini aradım ancak oradan cihazım VoLTE desteklemiyor görünüyor.

Bu nedenle Operatör üzerinden aktifleştirilemedi.

Cihazın desteklediğini biliyorum. Cihaz üzerinden gerekli ayarlamalar yapıldı. Mesajı da denedim.

Cihazınız VoLTE desteklemiyor diyor.

yusufbalikcii
Active Level 5
Galaxy M
çok pardon mesajı denediğinizi görmedim
UçanTosbağa
Active Level 6
Galaxy M
Ben olsam telefonu sıfırlamadan önce google duo yüklüyse devre dışı falan bırakırdım. sonra birini aramak için numara yazdığımız yeşil renkli telefon uygulamasına basılı tutup özelliklerine girerdim önbelleğini silip durmaya zorla derdim, en olmadı verisini silerdim( veri silince görüşme kayıtları gidebilir). Eğer hâlâ olmuyorsa ayarlara girip genel yönetim yazan ayar bölümüne oradan da sıfırla yazan yere girerdim. çıkan ekranda ağ ayarlarını sıfırla yazana basıp ağ ayarlarımı fabrika sürümüne çevirirdim( bu durumda bağlı olduğunuz wifi falan varsa yeniden şifre yazmanız gerek, sadece ağ ayarlarınızı sıfırlar gerisini ellemez.)
UçanTosbağa
Active Level 6
Galaxy M
eğer düzelmezse telefondaki bilgilerimi smart Switch ile falan hafıza kartına kopyalar, arama kaydını,notları vs samsung hesabıma yedekleyip teli sıfırlardım