cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

kasma sorunu

(Topic created on: 07-07-2020 12:43 AM)
172 Views
simsekahmet
Active Level 1
Options
Galaxy A

Pubg mobile oynarken kasma sorunu yasiyorum arastirmalar yaptim denedigim butun yontemlerde olumsuz cevap aldm yani samsung tan hic memnun degilim

8 Comments
Galaxy A
Merhaba ben Nazif,

Acaba cihazınızın modeli nedir.
0 Likes
simsekahmet
Active Level 1
Galaxy A
a51
0 Likes
Galaxy A
Maalesef bir çok a51 kullanıcısı bu sorundan şikayetçi 2 gün önce güvenlik güncellemesi teste girdi ve bu güncelleme ile düzeleceğini umuyorum.

Ama siz yinede samsung members üzerinden hata raporu gönderebilirsiniz.
simsekahmet
Active Level 1
Galaxy A
kac defa gonderdim bos yazik yani bu kadar para bagladigin cihaza memnun kalamamak iphone xaimi bundan binlerce kat iyidir emin olun
Galaxy A
haklısınız ama telefona bir şans verin ve güncellemeleri bekleyin.
simsekahmet
Active Level 1
Galaxy A
hic umudum yok efendim
Galaxy A
😑
Solution
user000001111111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba simsekahmet,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Yaşadığınız durumun devam etmesi halinde cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes