cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy A73 Düşük Parlaklık Problemi Çözüldü

(Topic created on: 03-04-2023 05:30 PM)
110 Views
Buraakzer
Active Level 3
Options
Galaxy A
Geçtiğimiz günlerde A73 cihazım için "en yüksek parlaklıktayken bile düşük parlaklık sorunu" gibi bir başlık açmıştım. 

 
Çoğu bilmem kaçıncı seviye üyeler, (bu seviyeyi onlara kim veriyor bilmiyorum ama daha Türkçe konuşmaktan bile muzdaripler) bana, açıklamalarda kocaman belirtmeme rağmen "adaptif parlaklığı kapat, sıfırlamaktan başka çare yok" vs vs gibi ucunda çözüm olmayan önerilerle geldiler. 
 
Evet herkes her şeyi bilmek zorunda değil. AMA yazmışım oraya "adaptifi kapatmayı denedim, tasarruf modunu kapattım açtım" vs diye. Adam ısrarla yarım Türkçesiyle bana sözde çözüm öneriyor.
 
PEKİ ÇOĞU MODELİ ETKİLEYEN SORUNUN ÇÖZÜMÜ NE?
 
Her neyse. Çözüm basit. İlk olarak, sorun yazılımsal bir sorun ve OneUI kaynaklı olduğunu düşünüyorum arkadaşlar. Cihazı "yedekleyip" sıfırladıktan sonra, yedekleri geri yüklediğimiz anda sorun tekrar geri beliriyor. ÇÜNKÜ yedekleri geri yüklerken, cihaz ayarlarını, temaları, OneUI ayarlarını vs hepsini geri yüklüyoruz böylece sıfırlamanın bir manası kalmıyor. 
PEKİ NE YAPACAĞIZ? Sıfırlarken yine Samsung Cloud'a yedeklerimizi alacağız. ANCAK yedekleri geri yüklerken, cihaz ayarlarını, otomatik doldurma şifrelerini (Samsung Pass ayarlarını) ve simge düzenini temaları vs ASLA geri yüklemeyeceğiz. Ayrıca önceki kullandığımız uygulamaları da teker teker, manuel yükleyeceğiz. YALNIZCA FOTOĞRAF VE VİDEOLARINIZI, WHATSAPP YEDEĞİNİZİ GERİ YÜKLEYEBİLİRSİNİZ. Ve sorun çözüldü! Sonra teşekkür edersiniz...
 
ADIMLAR
 
1. Whatsapp yedeğinizi, Samsung Cloud - Microsoft Drive yedeğinizi alın ve fabrika verilerine sıfırlayın.
 
2. Yeniden başlatın. Kurulumu yaparken Samsung'un önerdiği bazı zorunlu olmayan uygulamaları yüklemekten kaçının. Kurulumu yapın, parlaklığı test edin. 
 
3. Bir sorun görünmüyorsa, Samsung Cloud - MS Drive yedeklerinizi """"EL İLE MANUEL SEÇEREK"""" geri yükleyin. Geri yükleyeceğiniz veriler yalnızca fotoğraf ve videolarınız olmalıdır.
 
4. Play store uygulamalarınızı manuel olarak sadece güvenilir olanları indirin ve APK uygulamalarınızı sona bırakın. 
 
5. Geçmiş olsun. Parlak ekranın keyfini çıkarın.

TÜM AYNI SORUNU YAŞAYANLAR İÇİN GEÇERLİ VE KALICI ÇÖZÜMDÜR!
 
3 Comments
BurakTunç
Expert Level 5
Galaxy A
Yedekleyip sıfırladım düzelmedi demişsiniz de, bir önceki gönderinize defalarca baktım ama o kısmı göremedim.
Buraakzer
Active Level 3
Galaxy A
Demek istediğim, teknik destek ekibinin de, buradaki kullanıcıların da önerdiği sıfırlama önerilerini çözüm olarak kabul etmemiş olmam. Yani işe yarasa zaten çözüm kabul ederim ama çözüm bu değil. Ayrıca, ucu açık öneri sunuyorlar ben kesin çözüm istiyorum, bence herkes aynı şeyi istiyor çünkü insanlar verilerini kaybedebilir, ayarları sıfırlanabilir bari mükafat olarak sorunları çözüme kavuşsun. O yüzden sordum hep "kendin denedin mi? Sende çözüldü mü?" Diye ama yanıt yok... Sadece konuşmayı biliyorlar.
Buraakzer
Active Level 3
Galaxy A
Gönderiyi güncelledim bu arada teşekkürler. Agresiflikten biraz uçmuşum.