cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Evolution X Android 14 A22 için uyar mı?

(Topic created on: 4 hours ago)
148 Views
kullaniciii
Active Level 10
Options
Galaxy A

İyi akşamlar bir süredir custom rom arayışındayım bir forum sitesinde bana cihazım için performans maksatlı bu rom'u önerdiler hâliyle cihazım One UI Core olmasına rağmen acayip kasıyor bazenleri stock rom ile sürüm düşürmem mümkün olmadığı için böyle bir rom tavsiye ettiler youtube üzerinde ve bir kaç yabancı kaynakta cihaza kurduklarını gördüm sizce tavsiye eder misiniz bu tarz romları?

26 Comments
devlettc
Active Level 6
Galaxy A
3 parti bir yazılım kurma bence
kullaniciii
Active Level 10
Galaxy A
Stock Rom ile düşüremiyorum ne kadar hard reset atsam da çare olmadı artık gerekli diye düşünüyorum hocam her sim şifresini girip oturum açtıktan sonra cihaz toparlayana kadar 2 kez ana ekran yanıt vermiyor hatası alıyorum.
SerhatErgün
Expert Level 2
Galaxy A
Bu konu size kalmış bir durum room kurulumlar riskli işler birde custom room lar yeteri kadar stabil olamayabiliyorlar iyi araştırıp emin olmakta fayda var birde bu tarz cihaza mudehaleler knox sistemini falanda etkileyebiliyor root falan yapıldığı için sistem dosyaları değiştiği için vb banka uygulamaları falan kullanıuorsanız custom room stock rom kadar güvenlik ön planda tutabiliyormu oda önemli
kullaniciii
Active Level 10
Galaxy A
Tam karar vermedim şu an zaten bahsi geçen rom'u araştırıyorum hâla zararlarını ben de biliyorum fakat One UI kadar ağır bir sistem yattığı için arka plan da youtube gibi platformda gezerken bile zorlanıyor cihaz artık.
Siberizm
Active Level 3
Galaxy A
Lineage OS gibi daha bilindik vakıf kontrolünde bir OS kurmanızı öneririm
kullaniciii
Active Level 10
Galaxy A
Lineage OS nasıl peki hocam?
0 Likes
Siberizm
Active Level 3
Galaxy A
Lineage OS yıllardır varolan güvenliği vakıflar tarafından kontrol edilen güçlü bir OS. Her yeni Android sürümüne uyumlu şekilde her yıl yeni sürümleri çıkmaya devam ediyor. Haftada bir güvenlik güncellemesi alıyor. Ağırlık konusundada tatmin edici şekilde hızlı
kullaniciii
Active Level 10
Galaxy A
Cihazım için uygun mudur acaba hocam yazdığınız yanıttan tatmin etti diyebilirim yüksek ihtimal custom rom olduğu için knox etkilenir ama mecburum artık. 😁
0 Likes
XdaDevelopers
Expert Level 3
Galaxy A
Lineageos a14 için resmi bir yazılımı henüz yoktur.
0 Likes