cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Adaptif parlaklık hakkında

(Topic created on: 02-21-2024 12:04 PM)
108 Views
KEMSA
Active Level 8
Options
Galaxy A
İyi günler sayın forumdaşlar,
Geçenlerde bir ekran kaydı paylaşarak otomatik parlaklık hakkında bazı yorumlar yapmış bazı tecrübelerimi paylaşmıştım ancak bu yapmış olduğum ayarlar tekrar bozuldu yani sağlıklı çalışmamaya başladı dün akşamdan beri bunun üzerinde bayağı bir uğraştım,device healt service ile bu sorunuma bundan önceki telefonumda çare buluyordum ama uygulamalarda bu yazılımı sistem seçeneklerindeki yazılımları göster seçeneğini seçmeme rağmen onu bulamadım. yapmadığım işlem kalmadı, sonunda ya yazılım ya da otomatik parlaklık sensörü hatası diye aklıma geldi ama yeni bir telefonda da böyle bir şey olacağını da mantığınım kabul etmedi, sonuçta herkes kestirip attırıyor sensör bozuktur, yazılımdır,şu yazılım düzeltir bu yazılım düzeltir servise gönder telefonu resetle bu gibi şeyler tavsiye ediliyor ancak ben arkadaşlar telefonum da açık olan geliştirici seçeneklerini kapattım sorun düzeldi denemek için tekrar açtım tekrar bozuldu tekrar kapattım tekrar düzeldi bunu 3-5 kere yaptım sonun da karar verdim ki telefonumuzdaki adaptif parlaklık sensörü geliştirici seçenekleri ile çakışıyor, adaptif parlaklık sorunu olup da bu sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem geliştirip seçeneklerini kapayınız ve öyle deneyiniz karanlık bir ortamdan aydınlık bir ortama aydınlık bir ortamdan da tekrar karanlık bir ortama gidelim ama bu testi yaparken de ekranı bu arada yukarıdan aşağı çekerek parlaklığın akışını kontrol edelim,mutlaka sağlıklı çalıştığını göreceksiniz, mutlu günler diliyorum hoşça kalın.
Saygılarımla.
0 Comments