cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A71 Pil neden kendi kendine gidiyor

(Topic created on: 01-08-2021 11:48 PM)
202 Views
Yunusemreaslan
Active Level 2
Options
Galaxy A

Merhaba iyi günler  a71 cihazı kullanıyorum cihazım son bir kaç gündür kendi kendine acayip şekilde şarj yemeye başladı . Telefonumu elime aldığımda şarj 50 iken bir anda hızlı bir şekilde 30'a düşebiliyor bir diğer sorun ise hiçbir uygulama açık  değilken bile şarj yiyor olması neden acaba 

13 Comments
A11ümıt
Active Level 10
Galaxy A
kanka hata raporu yolla
Galaxy A

Kardeşim nasıl ve nereye yollayacam acaba bir yardımcı olabilir misin acaba rica etsem

Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim

Böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm sana tavsiyem ilk öncelikle

Sorunun donanımsal yada yazılımsal olduğunu anlamak için samsung members üzeriden intreaktiflerde pil testi var oradan kontrol sağlayınız ve durumu normal yada kötü çılarsa

En yakın samsung yetkili servise vermenizi tavsiye ederim bir kontrol sağlansın cihaza uzman ekip tarafından yada kardeşim

Yazılımsal bir problem ise Samsung members a girip hata raporu göndermeni tavsiye ederim bir kontrol sağlansın

2. sorun için cihazda boşdayken cihazın çekim gücüne göre şarj yemesi bazen ön görülebiliyor

Hata raporu göndermek için samsung members açınız > + ifadeye girip > hata raporu yazar
Galaxy A

bu pil testini  nerede yapabilirim acaba kardeşim bir yardımcı olabilirsen sevinirim

Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
samsung members uygulamasını aç > yardım al seçeneği > sağ üste intreaktiflere gir > pil testi
0 Likes
Cenkay
Active Level 2
Galaxy A
bataryasi çürümüş samsung şubesinden batarya değişimi yap çok tehlikeli bir durum bataryan sismis olabilir bu durum patlamaya yol acar eski telefonumdan biliyorum
Galaxy A

Kardeşim değiştireyim değiştirmesine de cihazı alalım daha 4 yada 5 ay oldu nasıl böyle bir şey olabilir 

Cenkay
Active Level 2
Galaxy A
şarjda kullandinmi hiç
Galaxy A

evet kullandım mecburen