cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A51 Android 12 One UI 4.1

(Topic created on: 04-02-2022 09:49 AM)
377 Views
OgulcanSvr
Active Level 6
Options
Galaxy A

Güncellemeyi 3 gün önce temiz bir kurulum olsun diye yazılım kurdum. 

Artıları:
-Telefon halen çalışıyor
-Oyunlar artık daha az kasıyor (yalnızca TFT oynuyorum)
-animasyonlarda biraz iyileşme var

Eksileri
-Twitter, instagram ve spotify aşırı derecede kasıyor.
-Tarayıcıda gezerken fps drop yiyorsun (samsung browser)
-Ekran süresi 3 saati bulmuyor.
-Animasyonlarda ne kadar iyileşme olsada aşırı fps drop oluyor.
-Smart widget özelliği sadece s21 ve s22 serilerine verildi.

Kısacası Samsung yine bir şey başaramdı size tavsiyem güncellemeyin pişman olursunuz.

22 Comments
UTQA51
Active Level 10
Galaxy A
Knk pilini o zaman garanti devam ediyosa telefonunun servise git pilini değiştirttir
OgulcanSvr
Active Level 6
Galaxy A
Ocak ayında yenilettim garanti bitmeden önce hiç bir işe yaramadı pil sorunu tamamen yazılımsal
UTQA51
Active Level 10
Galaxy A
O zaman senin telefonda sıkıntı var bende o sorun kalktı benimki 1,5 gün gidiyo artık
OgulcanSvr
Active Level 6
Galaxy A
Olabilir ilk çıktığında almıştım gerçi artık ömrüde bitiyor gibi
burrow
Active Level 3
Galaxy A
Pili garanti kapsamında mı değiştirdiniz yoksa ücret ile mi? Ben de A51 kullanıyorum ve günde 2 defa şarj ediyorum.
OgulcanSvr
Active Level 6
Galaxy A
Garanti kapsamında değişti yaklaşık 3 saat içinde cihazımı sıfırlanmış şekilde aldım ilk başta 6 7 saat ekran süresi gördüm ama şuan 3 saatten fazla ekran süresi alamıyorum
burrow
Active Level 3
Galaxy A
Peki değişim için pilin iyice ölmesi mi gerek yoksa değişime götürdüğünüz zaman direk değiştiriyorlar mı?
OgulcanSvr
Active Level 6
Galaxy A
Ona kendileri karar veriyorlar. İlk olarak bir bilgisayara bağlayıp pil devirine bakıyorlar hangi uygulama ne kadar pil harçamış diye. Ben kendim elden teslim ettim bana cihazı tam şarj etmeden şarjdan çıkarmışız sürekli dediler ama yine de ücretsiz değişim yapıldı ayrıca şarj girişim nemden biraz oksitlenmişti şarj soketini de ücretsiz şekilde yenilediler. Teknik servis gerçekten iyi çalışıyor. Ben kadıköy samsung yetkili servise gittim öneririm
burrow
Active Level 3
Galaxy A
Teşekkür ederim cevabınız için 🤗