cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A35 sarj sorunu

(Topic created on: 06-03-2024 08:46 PM)
244 Views
ERN0
Active Level 7
Options
Galaxy A
Cihazımın sarj hızı yavaşladı normalde 1.30 saate doluyor şuan sarjım %43 olmasına rahmen 1 saaten fazla dolma süresi gösteriyor sarj aleti orijinal hızlı sarj da açık 

image


9 Comments
RaGoN
Active Level 7
Galaxy A
Havalar ısındı, bulunduğunuz ortam da sıcaksa telefon ısınıyor ve soğutmak için şarj hızını düşürüyor olabilir.
ERN0
Active Level 7
Galaxy A
Kılıfı çıkarttım bakayım bi
0 Likes
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
bu aralar normal
ERN0
Active Level 7
Galaxy A
Teşekkürler
stony_hearted
Active Level 6
Galaxy A
usb tozlanmış olabilir(iki taraf için de).
by_silent
Active Level 4
Galaxy A
Normal olabilir. Cihazınız bunu kendi ayarlıyor olabilir. Bir sorun olsa yabancı madde algılandı uyarısı verir veya Yavaş şarj oluyor şarj aletinde bozulma/hızlı şarj desteklenmiyor. Yazabilir. Cihazınız daha yeni. Şarj aletinde de bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Cihazınızın sağlığını korumak için arkaplanda çalışan uygulamaları kontrol edebilir telefonunuzu ne çok sıcak ne de çok soğuk halde tutmamanız gerekir. Pil sağlığınız %95in altına düştüğünde değişim önerilir. Cihazınıza önem vermenizi takdir ettim içiniz rahatlasın diye temel bilgiler veriyorum.

Benim önerim konum hizmetlerini kullanmadığınız sürece kapalı tutmanız haftada bir veya ayda bir olarak senkronizasyon yapıp kapalı tutmanız çok nadir kullandığınız uygulamaları derin uyku moduna almanız geliştirici seçeneklerinden arkaplan işlem sınırını 1 veya 2 işlem olarak ayarlamanızdır. Her zaman açık bir vpn kullanıyorsanız pilinizin dolumunu bu da etkileyebilir.

Cihazın pilini de kalibre edebilirsiniz etmek için şarjını 0a inene kadar kullanıp tamamen 100 olana kadar şarjda kalması gerekir. %80 ile %85 arasındaki %5 ile %35 ile %40 arasındaki %5 aynı değildir.

Cihazınızı haftada bir kez yenden başlatmayı da öneriririm. Cihaz bakımından otomatik optimizasyon sekmesinden yeniden başlatmayı otomatikleştirebilirsiniz.
ERN0
Active Level 7
Galaxy A
Teşekkürler bilgi için zaten dediğiniz çoğunu yapıyorum sadece pil kalibesini yapmadım deneyeceğim uygun bir zamanda
0 Likes
Eflatun
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ERN0,

Yavaş şarj olma durumu için öncelikle "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünden kontrol ettiğiniz zaman, aktif değil ise aktif hale getiriniz. Eğer bu seçenek aktifse farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile, farklı bir prizde tekrar denemenizi öneririz. Bu işlemlere rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. Sıfırlama işlemi için öncelikle cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek almanızı öneririz. Yedekleme işleminden sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Bu işlemlere rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine ve yedeklemelerin görsel anlatımlarına aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/ 
https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/
 
Teşekkürler.
MOD

 
Osmanncakirr
Active Level 8
Galaxy A
Telefonda takılırken çok oluyor bu akım yavaşlıyor veya telefon ısınınca