cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Aşırı isinma

(Topic created on: 03-29-2024 09:35 PM)
235 Views
_ARDA_
Active Level 6
Options
Galaxy A
Oyun esnasında kontrol ediyorum bazen işlemi aşırı fazla kullanıyor bazi düşük seviyeli hatta küçük çocukların oynadığı araba oyunlarında işlemci %99 seviyelerine çıkıyor ve sürekli sıcaklık artıyor 43° derecelere felan geldi ve aşırı derecede ısınmaya devam ediyor 
 Ama mesela daha performanslı bir oyunda işlemci %68 max %80 seviyesine çıkıyor ve sıcaklık derecesi 38° arasında 40° sabit kalıyor hiç artmıyor

Cihaz A34 5G
 Sayın moderator durumu daha net bir şekilde anlatarak sizlere sistem kayıtlarıyla daha önce gönderdim ama sizler wifi bluetooth gibi nedenler soylerek hazır cevap verdiniz bu ısınma durumu sadece oyunda değil nerdeyse çoğu zaman oluyor hatta bu metni yazken bile cihaz 39° ve şuan herhangibi bir performans gerekecek durumu yok

26 Comments
Bordo
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba _ARDA_,

Belirtmiş olduğunuz durumun uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes
_ARDA_
Active Level 6
Galaxy A
Müşteri hizmetleri adımına aktarıyor sadece uzaktan erişim kaydı ben yapamıyorum sanırım
0 Likes
_ARDA_
Active Level 6
Galaxy A
Sizler kayıt oluşturabilir misin saat 20.00 geçtiği için görüşme yapılmıyor
0 Likes
Galaxy A
Good gurdiandan termal uygulamasını indir oradan sıcaklığı düşür
Bu uygulamayı a pk olarak indirebilirsin
0 Likes
_ARDA_
Active Level 6
Galaxy A
Apk uygulamaları kullanmanın sağlıklı olduğunu düşünmüyorum
0 Likes
Galaxy A
Tm
0 Likes
_ARDA_
Active Level 6
Galaxy A
Normal uygulamalarda da ısınıyor örneğin instagram örneğin spotify
Galaxy A
Bu gibi durumlarda sıfırlama çok işe yarayabilir.Lakin bilgi olması açısından yazayım fikir verebilir bir zamanlar bilgisayarım vardı windows garip bir şekilde boşta iken sanki uygulama vs.açıkmışçasına işlemci kullanıyordu boşta iken %1-5 civarında olması gerek işlemci %20-40 ları görüyordu haliyle oyuna vs girince zorlanıyordu bilgisayarı sıfırladım düzeldi.Başka zaman tekrar yapınca biraz uğraştım meğer işlemciyi arka planda bazı uygulamalar kullanıyormuş onları zorla durdurunca problem düzelmişti.Eğer bu yazılımsal ise muhtemelen başkalarıda yaşıyor ise bu durumu samsung güncelleme ile düzeltecektir,diye tahmin ediyorum
_ARDA_
Active Level 6
Galaxy A
Arka planda açık uygulamalardan bende şüpheleniyorum ama android arka plana bir çok uygulamayı açık tutuyor bende bir çok uygulamayı aktif olarak arka planı kısıtlandım ama işlemci kullanımını oyun haricinde görüntülemeyi açmadım. Cpu uygulamasından boştaki frekanslarına baktım 6 cekirdek 2000 diğer 2 cekirdek 250 mhz çalışıyor ama yük altında veya boşta ne olduğu göremiyorum % kaç çalıştığını da dahil.