cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

ışık sızması vs.

(Topic created on: 02-17-2023 08:22 AM)
315 Views
Can2189
Active Level 6
Options
Galaxy A

dün gün içerisinde durup durduk yerde ekranın üst tarafında gölge gibi beyaz tonlarında bir iz oluştu.beyaz-gri ekranda belli oluyor,saatin üstünden başlıyor çentiğin altından devam edip pil yüzdesinin üstünde bitiyor.Ips ekran bu arada.Varmi basina gelen servis ne diyor boyle durumlarda? Kasa açıklığı değil ekranin altinda bu bahsettigim darbe vs olmadi. Edit:Şimdi dikkat ettim komple ekranın çevresinde oluşmuş bu iz incecik.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Cihazda ışık sızması varsa teknik servisin incelemesi lazım. Işık sızmasının birden çok nedeni olabiliyor. Teknik servis ekran haricindeki parçaların değişimini de yapabilir. Eğer ekranda gölge varsa ki gölde sorununa pek benzemiyor, gene teknik servis gerekecek. Hayalet ekran varsa bu sorunu ilerleyen süreçte ara ara göreceksiniz. Ama hayalet ekran genelde telefon bir süre kullanılınca oluşuyor. Mevcut izler kendiliğinden kaybolur ya da azalırsa hayalet ekran sorunu var demektir. Bunlar cihazın darbe alması gibi voltaj dengesizliği, sıvıyla temas, ısınma, basınç gibi nedenlerle de olabiliyor.

View solution in context

18 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Edge aydınlatması izi mi
Can2189
Active Level 6
Galaxy A
Edge aydinlatmasi izi gibi simdi arastiriyordum ona denk geldim hatta cok benziyor.
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Bir zaman edge kullanma düzelebilir.
Can2189
Active Level 6
Galaxy A
Edge yokki bende a12 nacho modeli.İz olarak edge aydınlatmasına benziyor demek istedim yani tam tarif edebilmek icin.
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Darbe aldı mı :(
Can2189
Active Level 6
Galaxy A
Hiç almadı,cok enteresandır arabadan inerken birsey yoktu koltuga biraktim geri bindim telefonu elime aldim tuş kilidini açtım iz belirdi birden.Telefonu kapat ac yaptim bi duzelir gibi oldu sonra yine belirdi.
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Biraz kapalı kalsın ekran amoled olmadığından duzelme ihtimali var.
Can2189
Active Level 6
Galaxy A
Aksam denerim dediginizi, gün icinde kapali tutma sansim yok çunku umarim işe yarar..cihaz aman aman birsey degil ama 1 senedede bu hale gelmesi tat kaçırır :)
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Abimde de var gayet güzel bence cihaz :) Hatta anneme de alacaktım aynı cihazdan 2.eli pahalı olduğundan alamadım 😄 Garantisi varsa ücretsiz değişir.