cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Lütfen okuyun 👇

(Topic created on: 05-04-2024 10:13 PM)
219 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Diğer
Ben A73 telefonumu 13.12.2023 tarihin de ptt avm den sipariş verdim 15.12.2023 tarihin de teslim aldım 18.12.2023 tarihin de de E faturası kesildi bugün samsung yetkili servisine gittim telefonumun 3 ay gibi bir garantisi kaldığını öğrendim cihazın faturasını gösterdim faturayı ve telefonu incelediler satın alınan tarihin ve garantisi başlama tarihinin 26.07.2022 olduğunu tespit ettiler teknisyen ile yüz yüze konuştum telefonun yenilenmiş bir telefon ya da ikinci el bir telefon olduğunu söyledi ve bana servis raporu verdi servis raporun da satın alınan tarih ve garanti süresinin başlama süresi yazıyor hemen PTT AVM müşteri hizmetlerini aradım durumu detaylı anlattım servis raporuna da mail olarak istediler gönderdim ve 175 tüketici haklarını aradım durumu anlattım ürünün ayıplı mal kategorisin de olduğunu tüketici haklarına faturası ve servis raporu ve dilekçe ile başvurmam gerektiğini söyledi 

Arkadaşlar tüketici haklarına başvursam kazanacağım kesin ama beni 3 5 ay uğraştırır sizce PTT AVM mağduriyetimi çözebilir mi ? 
Anonymous
Not applicable
Diğer
E devletten Başvurdum bile hocam
Solution
MehmetYalcn
Expert Level 5
Diğer
İyi yapmışsın
Solution
plüton
Active Level 10
Diğer
konu sadece karşı tarafı mağdur etme dışında
satış yapan firma üründe sahtekarlık yaparak yarar sağlıyor kendine
benim tavsiyem tüketici hakem heyetine başvurmanız
daha fazla insanı aynı satış strateji siyle dolandırmasınlar
Anonymous
Not applicable
Diğer
E devletten başvurdum bile hocam il ticaret müdürlügüne de şikayet etsem bir sonuç alacağımı zannetmiyorum çünki burası muz cumhuriyeti neleri gördük neleri
Solution
plüton
Active Level 10
Diğer
haklısın maalesef ülkemizde genel anlamda kötü durum her mevkide
bu tür insanların yaptığı sahtekarlığı yanlarına bırakmamak lazım ki bir daha aynı güçü kendinde bulamasın
sistem sahtekarlığı ceza vermekten uzak buna rağmen mücadele etmek olurdu benim görüşüm
tercih sizin kolay değil Allah sabır versin kardeşim
Fecr-iSadık
Active Level 9
Diğer
Aldığın cihaz yenilenmiş olamaz değil mi. PTT avm yenilenmiş de satıyor. 0 ise Allah yardımcın olsun. İnşallah amacına ulaşırsın. Dikkatli olmak lazım. İnternet alışverişlerinde yalnızca güvenilir firmaları tercih etmek gerek diye düşünüyorum. En fazla biraz pahalı olurlar .
Anonymous
Not applicable
Diğer
Bu mağaza hocam TR garantili diye satıyor1714849657091.jpg
Solution
Fecr-iSadık
Active Level 9
Diğer
Ürün açıklamaları gayet normal görünüyor dostum. Yenilenmiş cihazlarda zaten yazar. Bu sıfır cihaz olması lazım. Derhal başvur hakkını ara dostum. Allah muvaffak etsin.
Anonymous
Not applicable
Diğer
E devletten başvurdum hocam detaylı dilekce yazdım e faturayı servis raporunu vs hepsini sisteme yükledim
Solution
Diğer
PTT den alınmaz bişey