cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung AI Televizyon Deneyimi 😍

(Topic created on: a month ago)
549 Views
Alfatürk
Expert Level 5
Options
TV
Merhaba Sevgili Samsung Members Üyeleri, 

Samsung House'da deneyimlediğim 2024 serisi Samsung AI TV’lerle ilgili fikirlerimi aktarmaktan mutluluk duyuyorum😍

Güzel bir haberle başlamak isterim; Samsung uygulamasında senin için bir şey buldum! 

55 Inch Neo QLED 4K QN85D Tizen OS Smart TV (2024)https://shop.samsung.com/tr/55-inch-neo-qled-4k-qn85d-tizen-os-smart-tv-2024/

2024 model Samsung TV’leri almayı düşünüyorsanız. Members üyelerine özel olarak tüm kampanyalara ve hediyelere ek6.000 TL indirim kodu uygulanacaktır. 

Kampanya kodu almak isteyenlerDM yoluyla benimle iletişime geçebilirsiniz, memnuniyetle yardımcı olacağım😍

Görüntü 

Quantum Matrix teknolojisinden ilham alınarak Yüksek hassasiyet Ultra Mini İnce Ledleri kontrol edebilen Neo QLED evrimi bir sonraki seviyeye taşıyor. İnanılmaz yüksek kontrast görüntüyü ve ayrıntılı ışık kontrolü sayesinde en karanlık ya da en aydınlık sahnelerde muhteşem görüntüyü bizlere sunuyor 

image

Örneğin ;QLED bir televizyondan film izlerken video formatından dolayı alt ve üst tarafta siyah kalan yerlerde Led görüntüsü eskiden belli oluyordu . Yeni teknoloji ile bu durum ortadan kalkıyor aynı bir OLED panel hissiyatını karşılayacak seviyeye geliyor.

AI İle Yapılabilecekler 

●AI sayesinde televizyon yayınlarında ki Full HD yayını ânlık olarak 4K’ ya yakın bir çözünürlüğe çevirip sizlere en net görüntüyü sunmaya yarıyor.

●SmartThings üzerinden AI Enerji Modu sayesinde enerji tasarrufu yapabiliyor.

●AI Otomatik Oyun Modu sayesinde siz konsoldan ayar yapmaya gerek duymadan oyunları otomatik bir şekilde ayarlayarak en iyi şekilde oynamanıza olanak tanır.
120 fps sayesinde muhteşem oyun deneyimi(Tüm portlar 2.1 desteklenir)

● AI ile Neo Quantum HDR görüntülerde eşsiz güzelliği yakalamanıza olanak tanır.

●AI ile Gerçek Derinlik Artırıcı, arka plan kontrastını artırarak insan gözünün derinliği algılama şeklini taklit eder. TV’niz tıpkı gözlerinizin yaptığı gibi bir derinlik yaratırken gelişmiş gerçekçilik hissinin keyfini çıkarmanıza olanak tanır . 

Tasarım 

Samsung'un benimsediği ultra ince şık çerçeveleriyle televizyon deneyiminizi en üst seviyede sunduğunu açıkça belirtmek isterim😍

image

İşlemci 

NQ4 2. Nesil AI İşlemcisi kullanan 2024 Neo QLED 4K serisinde yapay zekanın gücünü tam olarak hissedebilirsiniz. Bir televizyondan daha fazlasını yapmanıza olanak tanır😍

image

Bu işlemciye özel 20 Nöral yapay zeka ağı vardır🌍

Nöral yapay zeka nedir dediğinizi duyar gibiyim; Nöral yapay zeka, kullanım alışkanlıklarını öğrenipörneğin; film izlerken, oyun oynarken ya da maç izlerken ekranda gördüğümüz renk tonları ayarlamayı kendisi öğrenir ve en iyi şekilde görüntüyü size sunmayı hedefler.😍

SmartThings 

SmartThings sayesinde telefonunuz adeta bir Kumanda gibi kullanabilirsiniz, telefonunuzda gereken ayarları yapıp touchpad olarak tarayıcıda kumandasız bir şekilde deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca SmartThings ile tüm giyilebilir cihazlarınızı tek bir yerden yönetebilirsiniz indirmenizi tavsiye ederim 

image

İşletim Sistemi 

Samsung Tizen OS içerisindeki en yeni uygulamalar ve hizmetler sayesinde TV’nizden daha iyi şekilde yararlanın. 

Samsung Daily+ ile günlük aktivitelerinizi yönetebilir ve SmartThings ile akıllı cihazlarınızı TV’nizden kontrol etmenize olanak tanınıyor.😍

image

Ses

Dolby Atmos sayesinde Neo QLED, inanılmaz derecede gerçekçi ses için çok boyutlu ses sunar.
40 watt ses çıkışı sayesinde sizleri memnun edecektir😍

Cihazda nesne Ses takibi özeliği mevcuttur (ots lite )Örneğin arka plandaki gereksiz sesleri azaltmaya ve konuşanların seslerine daha iyi odaklanmamıza yarar (Galaxy Cihazlarımızdaki ses odağı gibi de düşünebilirsiniz)

Alternatif olarak taMüzik Frame önerebilirim. Çok güzel sesi ve bası mevcuttur .TV ünitesinin yanındaki duvara asıp hem resim yerleştirip hem de ses sistemi olarak kullanabilirsiniz 
😍 

image

https://shop.samsung.com/tr/2024-ls60d-muzikli-cerceve-dolby-atmos-hoparlor/

Kumanda 

Dünyamızı korumak amacıyla Geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak kumanda da iyileştirilmeler yapılmıştır😍

Şimdiye kadar hep pil yardımı ile kumandayı kontrol sağlayabiliyorduk .Yeni cihazlar ile pile gerek duymadan ortam ışığı ,güneş ışığı ve enetkileyici olanı ise Wi-Fi 2.4 Ghz ile uzaktan bir şekilde şarj olabiliyor 

image

Sonuç olarak ; Önceki modele göre iyileştirmeler yapılmış,AI ile daha da iyi optimize edilmiş ve eksiklikler giderilmiş. Cihazları yakından inceledim hepsi güzel olmuş,AI ile TV yayınları dahil çözünürlük iyileştirme yapabiliyor olması mükemmel. Kumandadaki yenilikleri görünce şaşırdım açıkçası, özellikle Wi-fi 2.4 Ghz üzerinde şarj olmasına. Kısacası cihazlar hepsi eksiklerini tamamlayarak müşteriye en iyi deneyimi sunmayı amaçlamışlar.😍

Yukarıda Cihazın detaylı teknik özelliklerini link üzerinden bakabilirsiniz 😊

https://r2.community.samsung.com/t5/TV/Galaxy-AI-Televizyonları-Yakından-Deneme-Fırsatı-Yakaladım/td...

Gönderimde sorduğunuz soruları bir kısmını yukarıda cevap verdim diğer kısmınıda şu şekilde cevaplayacağım ;

●Televizyon, hem normal kullanıcıların hem de oyun oynayan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış. Bu sayede, kullanıcılar tek bir cihazla hem günlük işlerini hem de oyun oynama ihtiyaçlarını karşılayabilirler.😊

● AI’ ın dezavantajını görmedim avantajlarını yukarıda belirttim😊

●Günümüzde yapay zeka devri yaşanmaktadır ve bu gelişmeler cihazların donanımının sonsuz kullanılmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle, AI'ın gerekli bir adım olduğunu düşünüyorum.😊
36 Comments
TV
Çok güzel bir paylaşım olmuş 🤩
Alfatürk
Expert Level 5
TV
Beğenmenize çok sevindim😊
Tolgaa94
Expert Level 5
TV
eline sağlık 😊
Alfatürk
Expert Level 5
TV
Rica ederim kardeşim benim 🫠
TV
Teşekkürler Alfa çok açıklayıcı olmuş eline sağlık 😍🌹
Sorularımı cevapladıgin için de Teşekkürler 😍
Alfatürk
Expert Level 5
TV
Rica ederim kardeşim beğenmenize sevindim. Arkadaşlarınıza paylaşmayı unutmayın bu fırsatı kaçırmasınlar 😍
TV
Ayıp ettin beni kaybettin 😀😍
MehmetYalcn
Expert Level 5
TV
Emeğine sağlık kardeşim güzel bir bilgilendirme 😊
Alfatürk
Expert Level 5
TV
Ne demek kardeşim benim,fırsatları en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlamayı seviyorum 😍😊