cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

daha 1 gunluk Samsung Galaxy S21 5G cihazim

(Topic created on: 09-05-2022 10:31 AM)
68 Views
dgknn0GalaxyS21
Active Level 5
Options
Galaxy S

arkadasim bi telefonun bataryasi bukadar mi kotu olur. onceki telefonum A40 di bataryasi 3000lik bu telefonun 4000 lik A40 da 5 6 saat ekran suresi aliyodum bu oyle degil. Sarjdan cikarip yanima koydum 1.3p saatte durdugu yerde sarji%6 gitmis. bu kabul edilemez. onu da gectim 30dk sosyal medya takildim sarji%11 den fazla gitti. bu batarya kabul edilemez. ben mi birseyi yanlis yapiyorum anlamiyorum.aydinlatin beni

14 Comments
Solution
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
1 günlük diyorsun. Telefon kutudan çıkar çıkmaz tam kapasite çalışmaz zaten. 1 haftadan sonra düzelmeye başlar. 120 Hz kullanıyorsanız kapatabilirsiniz. Adaptif pili aktif edin.
Galaxy S
nasil tam kapasiteyle calismaz
bu arada gece sarja takmistim telefonun elime aldigimda sarji%85 de takili kalmisti daha da ileri gitmemis yani peki bu durum neyden kaynaklaniyor??
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
Pili korur %85 ayarı açıktır. Kapatın. Cihaz bakımı pil. Telefonlar kutuda aylarca kapalı kaldığından bataryalar tam kapasite çalışması için biraz şarj olmalı.
Galaxy S
zaten butun gece sarjdaydi. bukadar para veriyoruz aldigimiz seye bakin.
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
1 şarjla olacak şey degil 1 haftaya düzelir. Cihaz bakımında kullanım özellikleri öğreniliyor yazısı gitmesi lazım. 1 senedir kapalı durumda olan cihazin bataryası durağandır. Hemen tam kapasite çalışmaz mantık yürütün biraz.
Galaxy S
evet cihaz bakiminda pile ogreniliyor yazıyo haklisiniz. bekleyelim bakalim. umarim gecer.
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
1 haftaya düzelmesi gerek 😊 ilk zamanlar benim de öyleydi. 120 Hz,full parlaklık ve canlı ekran şarjı götürüyor. Olmazsa online destek alın. Members üzerinden cihazınıza bağlanırlar hayırlı olsun. Memnun kalmazsanız 1 hafta sonunda iade de edebilirsiniz.
Galaxy S
telefonun garantisi daha dun basladi zaten geri almalari gerek degil mi
ve tesekkur ederim resmen icime su serptiniz...
cunki bi telefona 12500 para bayilmak az bi rakam da degil./
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
15 gün içinde her türlü elektronik cihazı iade edebilirsiniz koşulsuz şartsız. 1 hafta beklemenizi öneriyorum. Cihaz bakımında adaptif pil ayarı açık olsun ve gerek olmadıkça 60 Hz'de kullanın. Nfc ve konum gerektiğince açık. Ekstra karartmayı kullanın . Karanlık mod daha az pil harcıyor.

Ben S20Fe kullanıyorum. 8 saate yakın açık ekran pil süresi alıyorum. İlk 1 hafta 5 saatti benim de. 60 Hz ekran. Doğal mod. Ekstra karartma açık. Başka bir ayar yok. 😊 S21 in ekranı ışıl ışıl olduuğundan şarjı biraz daha hızlı bitebilir normal bir durumdur. Pili korur ayarını kapatıp %100 doldurup belirli aralıklarla kullanım testi yapmanızı öneririm kaç saat gittiğini hesaplamanız açısından ve mümkün olduğunca şarjınız bitmeden (%10) şarja takmayın. Bixby Routines uygulaması ile rutin ayarlayabilirsiniz. Mesela şarj %15 e inince pil tasarrufu otomatik açılsın konum kapatılsın gibi.

Eğer pilden memnun kalmazsanız garanti süresi dahilinde ücretsiz değiştiriyorlar.
0 Likes