cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung S23 Skoda Fabia 2022 android auto bağlantı problemi

(Topic created on: 11-25-2023 08:17 PM)
400 Views
zgcnkygsz
Active Level 1
Options
Galaxy S

Ben Samsung members a yazdım, bir çok foruma yazdım, Samsung Türkiye ye hem sosyal medya üzerinden hem de memberstan ulaştım, söyledikleri tek şey klasik yok android autoyu silin, ayarları sıfırlayın vs bildiğimiz şeyler, en son olmadı telefonu yedeklerinizi alarak servise yollayın yazmışlar, daha 1 aylık kapalı kutu aldığım cihazı size neden yollayayım, üstüne üstük android 14 gelmesine rağmen bağlanmama sorunu hala devam etmekte. Samsung yetkililerinden bu konu hakkında çözüm bekliyoruz.

14 Comments
0serName
Active Level 9
Galaxy S
Aynı problemi S23 ve Seat ibizayla yaşıyorum. Zaten iki araçta VAG. Samsung kesinlikle çözmüyor problemi. Bende uzun süredir çözüm arıyorum.
zgcnkygsz
Active Level 1
Galaxy S
SAMSUNG TÜRKİYE BU YORUMLARI OKUMUYORSUNUZ AMA OLURSA YANLIŞLIKLA OKUYORSANIZ BU İŞE EL ATIN, SAMSUNG A YAKIŞMIYOR.
0serName
Active Level 9
Galaxy S
Ben 1 senedir her yerde konu açıyorum ama çözüm yok. Türkiye membersda kaale bile alınmıyor. En son Amerika membersda bana VAG ile ilgili bir problem olduğu söylenmişti ve bir makale atılmıştı. Orada yazana göre servislerden araçları güncellemek gerekliymiş eğer mevcutsa ama ben Seat, Skoda VW hepsine sordum bizlik bir problem yok dediler. Eğer olsa hemen yama gelir düzeltiriz dediler. Emin misiniz dedim evet. Daha sonra genel merkez ile de görüştüm yine öyle bir şey yok dediler. Sorun Samsung da dediler. İzin problemi falan olabilir. Araçlarımız son teknoloji port vs. kullanıyor dediler. Ayrıca forumda corolla ile aynı hatayı alan arkadaş daha vardı. Bluetooth ile bağlamak da AA kadar etkili değil. İnsana saç baş yolduracaklar. OneUI6 ile de saçma sapan iş yaptılar. Aracımda S23Ultra ve S23 harici her cihaz çalışıyor bu arada.
zgcnkygsz
Active Level 1
Galaxy S
Bence de Samsung ta çünkü cihazın USB 3.2 araçlarda ki USB 2.0
s23256ufs4
Active Level 6
Galaxy S

destek servisinin tek bildiği şey, telefonu sıfırlayın. sanki biz telefonu sıfırlamak için aldık. bu arada şunu da belirtmem gerek, sıfırlandığı zaman çoğu şey düzeliyor. yalnız burada önemi olan, insanlar neden sürekli telefonu sıfırlamak zorunda? yeni telefona geçiyoruz telefonu sıfırla, güncelleme geliyor telefonu sıfırla...

o zaman bize yazılımcı maaşı verin. bedavaya neden çalıştırıyorsunuz bizi!

zgcnkygsz
Active Level 1
Galaxy S
Sıfırladımda, temiz kurulumda yaptım, yok, yabancı forumlarda çoğu kişi USB 3.2 den kaynaklı olduğunu söylüyor.
zgcnkygsz
Active Level 1
Galaxy S
İşte ne yapacağız, çıkmaza girdim, bu cihazdan önce Honor x9a 10K lık cihaz vardı mis gibi çalışıyordu, 29K verdik bu cihazı aldık, sıkıntı ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldım.
zgcnkygsz
Active Level 1
Galaxy S
Şu an sorun için google a da kayıt açtım dilerseniz https://support.google.com/androidauto/thread/245564517?hl=en&sjid=14068459337971158789-EU sizde yorumumu deatekleyin sorunu google yetkilileri de görsün.
0serName
Active Level 9
Galaxy S
Destekledim.