cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S23FE Aşırı Isınma Sorunu

(Topic created on: 3 weeks ago)
225 Views
Emirhan_S23FE
Active Level 3
Options
Galaxy S
Herkese merhaba,
Yaklaşık 1 hafta önce ısınma ile ilgili bir gönderi oluşturmuştum. 

Önerilen çoğu şeyi yaptım ve yaklaşık 10 gündür cihazı kullanıyorum. Normal kullanımda 40 45 derecelere ulaşıyor. Bazen 50 derece olduğu bile oldu özellikle bir oyun testi yapmıştım o zaman o kadar yükseldi ve oyuna girer girmez ekranın üst kısmı tutuşuyor resmen. İç sıcaklığı CPU-Z ile ölçüyorum ve cihazı kullanmazken 30-35 derece arası ama kullanırken en hafif bir işlemde ısınmaya başlıyor ve 45 derecelere kadar çıkıyor. Whatsapp hariç her şeyin arka planda çalışmasını kapattım kullanmadığım zaman uyku moduna alınıyorlar. Performans profilinde düşük olanı seçtim ve enteresan bir şekilde telefon daha fazla ısınmaya başladı anlamadım. Dış sıcaklığı hastalıkta kullanılan ateş ölçer ile ölçüm ne kadar doğru sonuç verir bilmiyorum ama ekrandaki dış sıcaklık 43 derece olarak ölçtü ve bu da elimin yanmasını açıklıyor. Eski telefonumdan verileri smart switch ile aktarmıştım A52 den S23 FE telefona yani şuanki telefonuma. Bir çare olarak ayarları sıfırlamayı deneyeceğim o da işe yaramazsa fabrika ayarlarına döndüreceğim çünkü büyük güncellemelerden sonra sıfırlama işlemi önerenler var. Bana 2GB boyutunda ONEUI 6.1 gelmişti ama ondan önce 1 gün kullanmıştım ve ısınma sorunu vardı. Servis işlemlerinden hiç hoşlanmasam da çözülmezse mecbur oraya vereceğim ondan önce de smart tutor denemek istiyorum ama hiç bilgim yok, bir numarayı arıyoruz kod veriyorlar uygulamaya kodu giriyoruz ve sonrasında ne oluyor bizim konuşmamız gerekiyor mu yoksa onlar kendileri mi kontrol edip mesaj olarak mı geri bildirim veriyorlar.

Umarım yardımcı olabilecek birileri çıkar şimdiden herkese teşekkür ederim.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
SonerA345G
Active Level 6
Galaxy S
https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/️-️Samsung-Galaxy-A34-5G-de-Isınma-Problemine-Son-️-️/td-p/15791152?src=ShareByUserCM
Bu konu sorununu çözecektir

View solution in context

9 Comments
Faal
Active Level 7
Galaxy S
Aynı sorunu hatta fazlasını s 22 ultra da yaşadım garantisi vardı servise götürdüm bunlar normal sıcaklıklar diyip geri verdiler. 80 dereceye normal diyorlar siz düşünün
0 Likes
eyequeS23u
Active Level 6
Galaxy S
Arkadaşlar kullandığınız cihazların ısınmaları gayet normal, fazla endişe etmenize gerek yok bence servis doğru söylemiş
0 Likes
zeto
Active Level 8
Galaxy S
Isınma illaki olucak ona yapabilecek bişey yok sadece cihaz aşırı ısınmadan dolayı uyarı veriyorsa o zaman sorun var demektir servise bile versen sotun yok derler işim teknoloji gerçeği bu
0 Likes
Emirhan_S23FE
Active Level 3
Galaxy S
Şu ana kadar uyarı gelmedi o zaman normal kabul edeceğiz yani
0 Likes
Solution
SonerA345G
Active Level 6
Galaxy S
https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/️-️Samsung-Galaxy-A34-5G-de-Isınma-Problemine-Son-️-️/td-p/15791152?src=ShareByUserCM
Bu konu sorununu çözecektir
Galaxy S
Hiç bir sonuç yinede bu durumu değiştirmez gibi gözüküyor..

Çünkü uzun kullanımınızda hep aynı sonucu alıyorsunuz..

Öneri istersen; Telefonu en kısa zamanda satıp yeni telefon ile değiştirmen, başka çözümler var ama bunlar fayda vermiyor..

Bunlar;
(Telefonu sıfırlaman, Hafızayı boş tutman, kullanılmayan uygulamaları kapalı tutman, cihaz bakımını sürekli yapman, kullanilmayan gereksiz uygulamaları silmen, pil tüketim modunu kontrol etmen v.s.)
Ayberkozgur
Active Level 6
Galaxy S
Exynos modellerinde ısınma mevcut s22 ultra da 45-50 derecelerde onu kendine sıkıntı etme işlemciden kronik kaynaklı çözülebilecek Bi sorun değil
Emirhan_S23FE
Active Level 3
Galaxy S
Elim yanmasa sıkıntı etmeyeceğim. Exynos modellerinde ısınma olduğunu biliyordum da bu kadar rahatsız edebileceğini tahmin etmemiştim.
0 Likes
Ayberkozgur
Active Level 6
Galaxy S
Ya orası öyle ben bazen soya sokuyorum benim telefonun arkası cam ondan can yakıcı derecede evet ama dert etme tak kılıfı keyfine bak