cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S23 Ultra Deneyimlerim ( One UI 6.1)

(Topic created on: 04-11-2024 11:13 AM)
203 Views
omer_han
Active Level 1
Options
Galaxy S
Artılar -----------
+Telefonun uygulama içi tepkimeleri hızlandı.
+Kamera video çekimi daha hızlı oluyor sıfır gecikmeyle fotoğraf çekiyor
+Birçok kişi şikayetçi olmuş ben de batarya performansı gözle görülür biçimde %30 oranında arttı.
+Şarj olurken çok ısınıyordu artık ısınmıyor.
+Mobil veri açma kapama sorunu yaşıyordum artık yaşamıyorum.
+Oyunlarda wifi gecikmesi neredeyse tamamen yok oldu aynı oyunları test ediyorum pürüzsüz oynatıyor (çok düşük pingle)

Eksiler ---------
- Telefon dokunmatik hassasiyetinde bir gecikme var. Hassasiyet arttırdım. Ekran koruyucu değiştim olmuyor ekran yavaş algılıyor.
-Animasyonlar bazen patlıyor bazı applerde eskisine göre daha hızlı bazılarında daha yavaş 
-Galeride resim ya da video üstünde işlem yaparken bazen galeriden atıyor.
-Uygulamalardaki önbellekleme işlemi gecikiyor özellikle sosyal medya ve spotifyda.
-Dokunmatik gecikmesini S Pende yapıyor.
-Parmak izi okuma ve yüz doğrulama yavaş çalışıyor 

2 Comments
medemen
Active Level 3
Galaxy S
Bende ısınma sorunu var güncellemeden sonra. Otomatik yeniden başlat ayarından şüpheleniyorum.
DURDU
Active Level 4
Galaxy S
Evet deneyimlerinizi eksik artı bir şekilde yazmışsınız. Size katılıyorum. Bu soruları daha aza indirmek için sıfırlayıp yeniden iyi bir kurulum yapmak lazım. Size tavsiyem ayarlar uygulamalar sistem uygulamaları bu uygulamaların belleklerini teker teker silin sonra bu telefonu sıfırlayın. Yeni kurulumu yaparken manuel kurulumu tercih edin. Kurulum aşamasında sizlere uygulamaları eski cihazdan kopyala der Hayır diyelim. Sonra diğer bütün işlemleri yaptıktan sonra Galaxy Play Store ve Galaxy Store'daki uygulamaları ikişer ikişer güncelleyin toplu güncelleme yapmayın sakın hata veriyor. Bunları yaparken çok güçlü bir internet bağlantınız olsun uygulama izinlerini verdikten sonra performansın daha iyi arttığını göreceksiniz ve dokunmatik ekran sorunları falan alt ortadan kalkacaktır. Son olarak bir tavsiyede daha bulunayım size aynı model telefonu ben de kullanıyorum Android 14 ve sistem 6.0 güncellemesi ile kamera performansını düşürdüler s24 ultra'daki kamera hatalarının aynı sefa daha fazlası burada var.
Bir küçük örnek vereyim telefonu elinize alın kamerayı açtığınızda Kayseri'de fotoğraf modu çıkar video moduna geçtiğinizde ışık ve netlik kaybını göreceksiniz kamerayı iyi bir deneyimleme yaparsanız diğer hatalarını da göreceksiniz güncelleme talep edelim hep birlikte Ben aynı şeyi yaptım. Hakkımızı aramamız lazım kamera bağlamında hata düzeltme ve performans iyileştirme güncellemesini bizlerin de alması gerekiyor. Bu konuya da dikkatinizi çekmek istedim diğer yönlerden telefon çok güzel Tabii başta da yazdığım gibi hatasız bir kurulum çok daha iyi sonuçlar doğuruyor her büyük güncellemeden sonra da sıfırlayıp kurmakta fayda var