cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

S23 Ultra Aşırı Isınma

(Topic created on: 08-24-2023 01:20 AM)
432 Views
CooPer99
Active Level 6
Options
Galaxy S

Arkadaşlar merhaba, yatağıma uzanmış tiktok'da dolaşırken kılıfın ısındığı dikkatimi çekti. Cihazı kılıftan çıkarınca elimi yakacak bi sıcaklık vardı. Direk kapatıp suyun altına tuttum. Telefon soğuyana kadar açmadım, Soğuduktan sonra durulayıp açtım ve yine ısındı ama çok daha az bi sıcaklık vardı. Telefonun bu denli ısınmasının sebebi ne olabilir? Acaba Windows'daki gibi hangi işlemin kullandığını görebiliyor muyuz ? 8gen2'nin ısındığını biliyorum fakat Samsung'un 23 Ultra için geliştirdiği soğutma sistemini de biliyorum. Sanki ocakta yumurta pişiriyor gibi ısındı telefon. Şuan hala ufak bi sıcaklık var. Ancak yine de sıcak.

0 Likes

2 Solutions


Accepted Solutions
Solution
HasanS22
Active Level 6
Galaxy S
Merhaba,

Telefonunuzun bu denli ısınmasının sebebi, muhtemelen arka planda çalışan bir uygulama veya işlem olabilir. TikTok'da dolaşırken telefonunuzun ısınmaya başladığını söylemişsiniz. TikTok, özellikle yüksek çözünürlükte videolar izlerken veya video kaydetme yaparken telefonunuzun ısınmasına neden olabilir.

Telefonunuzun hangi işlemin kullandığını görmek için, Ayarlar > Pil ve Bakım bölümüne gidin. Bu bölümde, telefonunuzun pil sağlığını ve hangi uygulamaların en çok pil tükettiğini görebilirsiniz. Bu bilgilere dayanarak, telefonunuzun ısınmasına neden olan uygulamayı veya işlemi tespit edebilirsiniz.

Telefonunuzun ısınmasının başka nedenleri de olabilir. Örneğin, telefonunuzu çok uzun süre güneş ışığına maruz bırakırsanız veya çok fazla işlem yapmaya zorlarsanız telefonunuz ısınabilir.

Telefonunuzun ısınmasını önlemek için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

Telefonunuzu güneş ışığından uzak tutun. Telefonunuzu çok uzun süre şarjda bırakmayın. Telefonunuzun işlemcisinin fazla ısınmasına neden olacak uygulamaları ve işlemleri sınırlayın. Telefonunuzun ekran parlaklığını azaltın. Telefonunuzu düzenli olarak temizleyin.

Telefonunuzun ısınması devam ederse, Samsung'un müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Sıcaklığın su ile soğutulmasının faydalı olacağını sanmıyorum. Aksine, telefonunuza zarar verebilir. Telefonunuzu soğutmak için en iyi yol, onu kapatmak ve soğuyana kadar beklemektir.

View solution in context

0 Likes
Solution
Manavgat
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba CooPer99,

 

Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Destek > Hata raporları > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

 

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
12 Comments
Actixel
Expert Level 1
Galaxy S
Cihazda arıza yoksa önceki nesillere göre çok daha az ısınır.
CooPer99
Active Level 6
Galaxy S
Herhangi bir arıza gözükmüyor, sıcaklık normale düştü. Ama az önce resmen overheating yaşattı bana.
0 Likes
Actixel
Expert Level 1
Galaxy S
Elinizde termal sensör verileri yoksa neye ve kime göre "overheating" oldu?
CooPer99
Active Level 6
Galaxy S
Telefonun kendi sıcaklığından, dışa vurduğu sıcaklıktan ve elde tutulduğunda oluşturduğu yanma hissinden bahsediyorum. Bu zaten anormal bi durum değil mi ?
0 Likes
Actixel
Expert Level 1
Galaxy S
Değil. Cihazın işlemci sıcaklığını dışarıya doğru yayması zaten istenilen birşey throttle yememesi açısından, uzun süre tam performansı koruması için. Kaliteli bir soğutması olduğunu gösterir. Önemli olan Termal sensördeki veriler.
Karaprens61
Active Level 10
Galaxy S
Kardesim telefon ısınmazdi bende sorun var neye gezersem bakayim gezeyim ama son guncellemeden.sonra basladi.isinma parmaklarim.haslanmis gibi hissediyorum..
0 Likes
CooPer99
Active Level 6
Galaxy S
Aynen öyle, 1 ağustos güncellemesinden itibaren ateş ediyor resmen.
0 Likes
Karaprens61
Active Level 10
Galaxy S
Zaten bisey dogru yapmiyorlar ki sasmadim
0 Likes
Canonder
Active Level 7
Galaxy S
Bende bu telefonu kullanıyorum ancak 40 derecenin üstünü sadece dışarıda gördüm izmirde hava 38-40 derece normal diye düşünüyorum onun harici stabil 36-37 derece sabit yani bence bir şüphelinin bu durumdan yorumlarda ağustos güncellemesinden sonra oldu dediler bende bir sorun yok bilemedim
0 Likes