cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

One UI 6.1 Çeviri ve Türkçe Dil Desteği Skandalı.

(Topic created on: 04-07-2024 01:11 PM)
612 Views
mertcaluda
Active Level 1
Options
Galaxy S
Merhaba, Samsung Türkiye için eleştirel bir sorum var. One UI 6.1 sürümü ile birlikte telefonuma (S23 Ultra) yeni gelen yapay zeka özellikleri çok güzel ve kullanışlı. Ancak üzülerek belirtmek isterim ki, 

1.Telefon aramalarını gerçek zamanlı olarak çevirme, 

2.Sohbet sırasında çevirin, 

3.Görüşmeleri çevirin, 

4.Ses kayıtlarınızı özetleyin ve çevirin, 

5.Web sayfalarını özetleyin ve çevirin, 

Bu yeni gelen çeviri özellikleri Türkçe dilini desteklememektedir. Sesli asistan bixby de olduğu gibi bunlara da türkçe dil desteğinin gelmeyeceği aşikardır. Dünyanın parasını verip aldığımız bu cihazların yabancı kullanıcılar gibi tüm özelliklerini kullanamamak kabul edilemez. Türkiye'de büyük bir pazar payı olan Samsung un neden türkiye deki kullanıcıları yada türk kullanıcıları önemseyerek hareket etmediğini anlamış değilim. Samsung Türkiye bu sorunları çözmek için hangi girişimleri yapmakta bilmiyorum ama bu konuda yetersiz. Umarım bu sorunlar en kısa zamanda çözüme ulaşır. Saygı ve sevgi ile
13 Comments
Furkann0
Active Level 7
Galaxy S
Türkiyeyi önemsemiyorlar cevap bu neyini anlamadım hocam :D?
mertcaluda
Active Level 1
Galaxy S
Kardeş önemsemiyorkar da nereye kadar gidecek bu iş böyle. Bir markanın x bir ülkede temsil kuruluşu var ise adımlarını ona göre atması lazım. Bu yaptıkları marka itibarına zarar veriyor. Sorun Samsung da değil Samsung Türkiye de.
Furkann0
Active Level 7
Galaxy S
Gidecegi bir yer yok Samsung telefon cikaracak insanlarda satin alacak. 6 sene sonrada Türkçe çeviri eklerler biz yaptik derler.
AlperGüler
Active Level 7
Galaxy S
En guzelinde şoyle forumca iphone gecelim baktik duzeltirler geri doneriz
CGRZBN
Active Level 8
Galaxy S
Mert kardeşim amiral gemisi bi chaz kullandığın için söylüyorum. Yani zaten belli bi rakamın üstünde ödeyerek sahip olduğun bir cihaz. O yüzden çözüm çok basit. Her şeyi tüm dünyayla aynı anda alıp kullanmak istiyosan iphone geç. Ben tam 1 ay önce öyle yaptım ve gerçek anlamda iyi ki öyle yapmışım diyorum..
mertcaluda
Active Level 1
Galaxy S
Çok haklısın güncelleme ve son kullanıcıya ulaşma konusunda apple çok daha iyi. Ama özellik ve kullanılabilirlik açısından maalesef bana uygun bir cihaz değil ıphone.
0 Likes
CGRZBN
Active Level 8
Galaxy S
Özellik değilde sadece kullanılabilirlik diyebiliriz bence. O da senin gibi düşündüğüm için iphone hayatımda ilk kez 1 aydır kullanıyorum ben. Ve kendi adıma 1 hafta 10 gün içinde falan sanki yıllardır iphone kullanıyomuşum gibi bir kullanılabilirlik deneyimi olmaya başladı..
mertcaluda
Active Level 1
Galaxy S
Ya sen anladın benim ne demek istediğimi sonuç olarak ıos ve android çok farlı platformlar.
CGRZBN
Active Level 8
Galaxy S
Kardeşim ben seni çok iyi anladım da o zaman sende malesef Samsung Türkiye böyle napalım diyeceksin. Böyle forumlarda yazmaktan başka yapacak bişeyin yok. İnsanlar yıllardır (sanırım 6-7 yıl oldu) bixby'de Türkçe yok diye yazıyor şikayet ediyor vs. Sonuç; yıl 2024 bixby'de hala Türkçe yok..