cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Kamera portre video

(Topic created on: 09-24-2023 05:28 PM)
319 Views
pharosal
Active Level 1
Options
Galaxy S

S22 telefonumda portre videoda sadece insanı algılıyor. Araba falan çekerken aşırı kötü oluyor. Bu herkeste böyle mi?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba pharosal,

Endişelenmenize gerek yok, bu bir sorun değildir. Samsung Galaxy S22 Serisi'nde obje algılama bulunmadığı için insan yüzü algılamaktadır.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
7 Comments
younesz
Active Level 10
Galaxy S
Eğer pro video özelliği varsa telefonunda odak ayarını ( F değerini ) minimum en aza çekerek daha yakındaki objeyi odak olacak şekilde arka planında odak dışı yani bulanık kalacak şekilde portre modu gibi ayarlayabilirsiniz. Tabi pro video modu varsa cihazında onu bilmiyorum çünkü
0 Likes
pharosal
Active Level 1
Galaxy S
Pro video var fakat arabayı da bulanık yapıyor işte. Sorun da arabayı odaklamaması brom
0 Likes
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy S
S23lerde portre videoda insan gerekli değil. Portre video yerine normal videoda odağı dokunup seçerseniz ve ayarlardan otomatik odak takibini açarsanız benzer sonuç alırsınız.
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Canlı nesnelerin portresi olur,normal.
0 Likes
K-a-a-N
Active Level 7
Galaxy S
Arkadaşım portre video ile neyi çektiğin önemli bende s23 kullanıyorum. Portre videoda nesneleri dahil kendi odaklıyor. Sadece yüzleri değil yani. He şöyle bir durum var yüzleri uzaktan dahi odaklıyor ama nesneleri çok uzaklaştığını biraz odak sorunu yaşıyor. Ama ben hiç problem yaşamadım
0 Likes
pharosal
Active Level 1
Galaxy S
S22 hocam bendeki, madem portre video var adam akıllı çalışsa bari dimi
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba pharosal,

Endişelenmenize gerek yok, bu bir sorun değildir. Samsung Galaxy S22 Serisi'nde obje algılama bulunmadığı için insan yüzü algılamaktadır.

Teşekkürler.

MOD

0 Likes