cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

And.11 ile görüntülü görüşme

(Topic created on: 02-14-2021 09:16 PM)
4759 Views
GundeS10
Active Level 5
Options
Galaxy S

Evet arkadaşlar Samsung'a özgü olan şebeke üzerinden görüntülü görüşme, maalesef Android11 ile biraz sıkıntılı bir hâl aldı. Bende uzun uğraşlar sonucu kendimce çözüme ulaştım ve başarılı oldum. Şunu belirtmek isterimki, bu şekilde görüntülü görüşme daha kaliteli ses ve görüntüye kavuşmuş. Şimdi size nasıl olacağını anlatmaya çalışacağım.

En başta şunu bilmenizi isterim. Eğer and.11 yüklü bir cihazı arayacaksınız veya sizi arayacak telefon And.11 yüklü ise 4g olmadan görüntülü görüşme yapamazsınız. Yani görüşme yapılacak iki cihazında, 4g ve volte açık olması gerekiyor. 

1. Aşama
Öncelikle hangi operatörün hattını kullanıyorsanız, müşteri hizmetlerinden veya mesaj yoluyla 4.5g ve Volte servisini aktif hale getiriyoruz.

Daha sonra, Ayarlar>Bağlantılar>Mobil ağlar adımlarından 4.5g ve volteyi açıyoruz.

image

Bu adımları tamamladıktan sonra, telefonu bir defaya mahsus katıp açıyoruz.
Eğer telefonunuz 4g kapsama alanında ise sinyal çubuğu yanında HD+ ibaresi belirecektir. Bunlar tamam ise artık cihazımız ve hattımız şebeke üzerinden görüntülü görüşmeye açık halde demektir.

image

2. Aşama
Yukarıdaki ayarlarımız tamam ise şimdi uygulamaya geçiyoruz.
Öncelikle DUO uygulamasının aktif olması gerekiyor. Eğer cihazınızda yüklü değilse, (Android11 ile ön yüklü geliyor) Google Play'den yüklüyoruz. Uygulamayı açmaya gerek yok. Buradaki amaç, şebeke üzerinden görüntülü görüşmeye entegre edilen DUO uygulamasının, ayarların yapılması için uygulamanın cihazda aktif olması. İşimiz bittiğinde isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Sorun olmuyor.

3. Aşama
Bu aşamada Arama uygulaması>sağ üç nokta>görüntülü arama seçeneğinden, varsayılan telefon uygulamasını seçip, tamam diyoruz.

image

DUO uygulamasının amacı bu ayarlara ulaşabilmek ti. Artık DUO uygulamasını isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. 
Bu ayarlar da tamam ise artık görüntülü görüşme ye başlayabilirsiniz. Arayacağınız kişinin üzerine tıklayıp, şebeke üzerinden görüntülü arayabilirsiniz.

image

Tekrar belirtnek isterim, Android11 öncesi görüntülü görüşme için 3g yeterliydi. Fakat Android11 ile 4g olmadan görüntülü arama yapılmıyor. 
Yani, eğer arama yapacağınız veya arama almak istediğiniz cihaz Android11 yüklü ise, her iki cihazında 4g ve volte açık olması gerekiyor. Cihazınız 4g ve volteyi destekliyorsa Android sürümü 9 bile olsa yinede oluyor.

Son olarak bu ayarlar Android11 yüklü cihaz için geçerlidir. Daha eski sürümler için (And.10 And.9) sadece 4.5g ve volte yi aktif etmek yeterli.
Benim anlatacaklarım bu kadar. İnşallah işinize yarar.
Kalın sağlıcakla 
6 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
İyi bir rehber.
Şunu eklemek iyi olur:
Wi-Fi araması ile de görüntülü arama yapılabilir.
Eklerde görüyorsunuz zaten.

Screenshot_20210214-155130_Phone.jpg

Screenshot_20210214-155236_Call settings.jpg

TeknoB
Active Level 10
Galaxy S
belliki daha önce cihazınızda Google duo yüklüdür Android11 ile daha kalite olunması için onu otomatik olarak sistem varsayılanı yapmakta uygulamayı tamamen kaldırıp yada durdur seçeneği ile sistem üzerinden görüntülü görüşmeye devam edebilirsiniz
wquzun
Beginner Level 2
Galaxy S

arkadaşlar görüntülü görüşmek için internetin açık olması şartmı daha önce böyle bir şey yoktu

mobil veriyi,4.5,volteyi açınca görüntülü görüşmek için kamera simgesi geliyor mobil veriyi kapatınca kamera simgesi kayboluyor bundan sonra mobil veri üzerindenmi görüntülü görüşme yapacağız hem benden hem karşı taraftanmı veri harcayacak eskiden yanlız benim dakikalarımdan gidiyordu bu olay biraz tuhafıma gitti

Galaxy S
benim cihazda 4.5 bu şekilde açılmıyor ne yapmam lazım

Screenshot_20210214-211535_Call settings.jpg

Galaxy S
Mobil veriyi açıp aynı bölüme tekrar girin.
Galaxy S
suan volte açtıgım halde görüntülü arama yapılmıyor